Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy halad a Piszkéstetői...

Skywatcher90/900 eq2 kérdése:

Hogy halad a Piszkéstetői obszervatórium korszerűsítése?

Figyelt kérdés
Illetve előreláthatóan milyen fejlesztések várhatók a magyar csillagászatban az elkövetkező években? (Felszereltség, utánpótlás, bérek stb.)

2015. júl. 16. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:

"Az RCC-teleszkóp folyamatos használatban van, amióta átesett 2013 és 2014 között egy komoly tuningon. Négy vagy öt kamerát is szereltek rá: egy a keresőtávcső és egy a vezetőtávcső végén figyel, a fő teleszkópra pedig rögtön két-három eszköz is került."

[link]


Szerintem azóta nem történt komolyabb beruházás.

A béreket meg nem is értem. A csillagászok vagy amatőrök, vagy egyetemi állásuk van, vagy jobb esetben valamilyen tudományos alapítvány szponzorálja őket. Remélem nem valamilyen közalkalmazotti fizetésre gondoltál. :))

2015. júl. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A privi üzire:

Nem vagyok annyira benne a témában, de azt tudom, hogy évente nagyon kevés csillagász végez, és ők sem mind maradnak a területen. A természettudományos végzettség miatt érdekes módon sok más terület alkalmaz szívesen csillagász végzettségűeket, főleg műszaki területek. Szóval nem könnyű konkrétan csillagászként elhelyezkedni, mármint az országon belül. Nagyon jónak kell lenni, hogy valaki hivatásos csillagász (vagy hasonló kutató) legyen, akár csak Európában. De ha kitartó vagy, nem lehetetlen. A bér csak attól függ, hol tudsz elhelyezkedni. Általában a csillagászok nem a pénz miatt lesznek azok, hanem az elhivatottság miatt.


Csak privát vélemény, de szerintem ha lenne egy csillagász és egy villamosmérnök végzettséged, azzal már igen jó esélyeid lennének. Persze ha valóban jó is vagy bennük.

2015. júl. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Ez persze majd eldől, remélem sikerül csillagászként elhelyezkednem. A bérekkel pedig úgy vagyok, hogy megelégszem annyival, ami egy méltó emberi élethez kell.


Mégegyszer köszi! Tiszta eget!

2015. júl. 19. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Még egy tipp: Ha majd lesz komolyabb bemutató egy obszervatóriumban, kérdezz rá a vezető csillagásznál. Jobb választ fog tudni adni.

:)

2015. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a magyarországi csillagászok rettenetesen keveset keresnek. Épp ma volt egy hirdetés az egyeik portálon, hogy MSc-s végzettségű csillagászt-fizikust kerestek bruttó 174ezerét. Na, számold ki, hogy mennyi idő alatt tudsz belőle összerakni egy panellakást.
2015. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!