Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi történne, ha a...

Spectre_R42 kérdése:

Szerintetek mi történne, ha a Hold darabokra esne?

Figyelt kérdés

Úgy értem milyen változások mennének végbe a Földön. Túlélné-e az emberi faj a változásokat... stb.


szétesés alatt ezt értem: [link]


(A belinkelt kép Az időgép című filmből van)


Tudom hogy a filmben illusztrálva van a pusztítás meg mindenféle, de személyes véleményekre vagyok kíváncsi :)



2015. júl. 18. 16:45
1 2 3
 1/22 Armand B. ***** válasza:

A,

A darabok pályán maradnának viszont darabokban így a föld veszítene az árapály jelenség erejéből.Nem hullámozna annyira a tenger.

B,

A hold darabjai le esnek és mindenki meghal ennyi.

2015. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

nem esik csak az úgy le... most sem esik le

meg ha le is esne, nagyon sok minden függ a test impulzusától

2015. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Amit #1 mond, plusz várható lenne némi változás a Nap körüli pályában is.


Nagyobb bajunk azért valószínűleg nem esne, de az árapály hiánya tömeges kihalásokhoz vezetne, és több iparban is problmát jelentene (homokkitermelés, sólepárlás, esetleg erőművek...).

2015. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Verfarkas koloniak pusztulnanak ki.
2015. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
Megszabadúlnánka reptoidoktól akik benne élnek
2015. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Az a sok IQ ami úgy cikázik itt mint a magasfeszültség, az fáj. :D


Amúgy, ha széthullana a törmelékek valószínűleg gyűrűbe omlanának, aztán lassanként, de tényleg lassan talán össze is tapadnának, ha maradtak nagyobb darabok az omlás során. A hold felelős a 24 órás napokért, úgy rántja magával a földet mint a diszkoszvetőt a vasgolyó. Ha ez változna valószínűleg jönnének a viharok a két oldalt brutálisan megváltozott hőmérséklet miatt. Az egyik oldal brutálisan forró lenne, a másik hideg, sokkal hosszabb lenne egy nap, és a meleg levegő áramlása hatalmas viharokat gerjesztene, főleg az alkonyat zónában ahol a hideg és a meleg levegő találkozik, örvénylik. A rengeteg tornádó szétszedné a felszínt és a többi és a többi. Ezt követően pár éven belül a föld kipusztult élettelen hely lenne. Ez csak logika amit az alaptörvények alapján könnyedén ki lehet találni.

2015. júl. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#6

Az elso sor utan abba kellett volna hagyni, mert amit utanna irsz az egy akkora okorseg, hogy kitalalni sem lehet nagyobbat. Igy viszont ertem miert tartod cikkazo IQ-nak a leirtakat, mert mint latom humorod sincs.

2015. júl. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%
Várom a cáfolást.
2015. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Tom Benko ***** válasza:
A törmelék gyűrűbe rendeződne, az ok. Ellenben a Föld forgása nem állna le, mivel nincs ami forgatónyomatékot fejtene ki rá. Maradnának a 24 órás napok.
2015. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A Földet nem a Hold forgatja... :D Honnan sikerült ekkora baromságot összeszedni? A Hold ponthogy lassítja a Föld forgását, de csak nagyon kis mértékben (ezért vannak a szökőmásodpercek).
2015. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!