Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi történne, ha a...

Spectre_R42 kérdése:

Szerintetek mi történne, ha a Hold darabokra esne?

Figyelt kérdés

Úgy értem milyen változások mennének végbe a Földön. Túlélné-e az emberi faj a változásokat... stb.


szétesés alatt ezt értem: [link]


(A belinkelt kép Az időgép című filmből van)


Tudom hogy a filmben illusztrálva van a pusztítás meg mindenféle, de személyes véleményekre vagyok kíváncsi :)



2015. júl. 18. 16:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A Hold stabilizálja a Föld tengelyét. Ha nem lenne Hold, akkor imbolyogna. Hogy ennek mi lenne a következménye azt nem tudom.
2015. júl. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Tom Benko ***** válasza:
A Föld tengelye így is imbolyog...
2015. júl. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)


Azt már tudom hogy mi lenne akkor ha totálisan eltűnne a Hold, de most itt az a kérdés hogy akkor mi lenne ha szétesne. Ugyanazon a keringési pályán maradna csak nem egyben.

2015. júl. 20. 12:34
 14/22 anonim ***** válasza:
Előbb vagy utóbb megint összeállna.
2015. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%
Az az erő ami szétszedte a holdat, újra összeállni sem engedné.
2015. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Tom Benko ***** válasza:
Már miért ne?
2015. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Feltételezem, egy olyan erő lépne fel, ami nem csak ideiglenes, pl. egy nagyobb égitest gravitációs ereje, vagy extrém árapály jelenség. A belső Kisbolygó-övben lévő milliónyi kis kő sem tud egyetlen bolygóvá összeállni a Jupiter grav. ereje miatt. Ugyanez játszódna le Ezzel a szétesett Holddal.

Igaz, hogy a Kisbolygó-övben levő törmelék soha nem is alkotott egy egészet, de ha egyszer kialakul egy akkora erő ami KÉPES szétszedni egy Hold méretű égitestet, összeállni miért engedné?! Természetesen, ha ez az erő megszűnne, a törmelék újra egyet alkotna.

2015. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Tom Benko ***** válasza:
Csakhogy erről eddig nem volt szó.
2015. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igaz, nem arról szólt a kérdés, hogy mitól esne szét a Hold, csak hát kérdezted, hogy miért ne állhatna össze. :/
2015. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
sok deformált kishold lenne
2015. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!