Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy keletkezik a kondenzcsík...

Hogy keletkezik a kondenzcsík és miért?

Figyelt kérdés
2015. júl. 19. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
2015. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kristályosodás endoterm folyamat, lehet egy közeg túlhűtött, amíg nagyjából homogén addig nem indul meg a folyamat. A túlhűtött vízgőz az elégetett kerozinra kondenzálódik ki, ez a kondenzcsík.


Mondhatnám egyébként hogy az alagúteffektus is hasonlóképpen működik, de na túllőnék vele.

2015. júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sadam87 ***** válasza:
31%

#2

A kristályosodás (akár szilárd, akár gáz fázisból történik) exoterm folyamat (a az oldatból az oldott anyag kikristályosítására gondolsz, az lehet endoterm is, csak semmi köze a témához).

Az alagúteffektussal biztos, hogy túllőttél, de nem is értem, miért akarod idehozni.


Azt meg nem értem, hogy ha az 1. válaszoló berak egy nagyon jó linket, azt miért pontozzák le.

2015. júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A hajtóművekből kiáramló égéstermékek a légkörben lévő vízpára számára kondenzációs magvakként szolgálnak.


[link]


Nemcsak a sugárhajtású gépek húznak kondenzcsíkot; a benzines-dugattyús motorú gépek is húzhatnak, ha elég magasan repülnek, és elég hideg van.

2015. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Láttam képeket, ahol katonai parádékon(szerintem) a repülők különböző színű csíkot húznak. Azt hogy oldják meg?
2015. júl. 19. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Triklór-etilén és olaj (meg festék) keveréke, amit egy magas nyomású tartályból engednek ki.


[link]

2015. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!