Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vonatban feldobok egy követ....

Vonatban feldobok egy követ. Hogy lehet, hogy belülről függőleges hajításnak tűnik, de kívülről nézve a kő ferde vonalon emelkedik a magasba, majd vissza ugyanazon a ferde vonalon esik?

Figyelt kérdés
fizika, természettudományok, számítás

2015. júl. 21. 20:02
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Hm. várjál :D Értem mit mondasz, gondolkodom :))
2015. júl. 22. 15:30
 22/23 anonim ***** válasza:
A 3. feladatban csak azt nézted el, hogy miután ledobunk 30 kg-ot a 100 kg-os kocsiról, onnantól az már csak 70 kg-os, tehát a "maradék" lendületet azzal osztva valami nagyobb sebesség fog kijönni. Az jó volt, hogy a Földhöz képest nézted a sebességét, mert egy (lendület)megmaradási egyenlet csak akkor korrekt, ha minden tagját azonos vonatkoztatási rendszerben értelmezed/számszerűsíted.
2015. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#22

Ez nagyon jó észrevétel, én sem vettem figyelembe ezt a 30 kg-os különbsége. Azért - mert a kérdezőhöz hasonlóan - úgy értelmeztem a feladatot, hogy a kocsi tömege ÖNMAGÁBAN 100 kiló, a lövedék nélkül. De ez nyilvánvaló nem helyes, vagy ha mégis ragaszkodunk a 100 kg-os kocsihoz, akkor nem egy 100 kg-os tömeg, hanem egy 130 kg-os tömeg impulzusáról van szó.

De a számítás persze ekkor is hibás...

Megint tanultam valamit, megy a zöld!

2015. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!