Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a trigonum lumbale? Ne...

Mi az a trigonum lumbale? Ne linket küldjetek, az írjon aki tudja, gyógytornász, orvos, stb.

Figyelt kérdés
Googlét használni tudom én is. De azt nem, hogy ez most izom vagy egy üres hely ahol a hasizmok és a crista iliasa találkozik. Ha izom akkor hol ered, tapad?
2015. júl. 24. 13:28
 1/5 A kérdező kommentje:
*iliaca
2015. júl. 24. 13:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a képlet a törzs hátsó részén található kb ott ahol leírtad. A lényege annyi, hogy a hátsó hasfalat felépítő izmok közül ezen a területen nem mind fedi egymást. Ha jól emlékszem anterior részről a m. obliquus externus abd. posterior részről a m. obl. int. abd. caudalisan a crista iliaca határolja alapja pedig a m transversus abdominis. Remélem el tudod képzelni, ha segítség kell írj!

2015. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megnéztem a képet medialisan a latissimus dorsit írják, én úgy láttam, hogy az volt távolítva, de a lényegen nem változtat.
2015. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Egy illusztráció az előttem szóló magyarázatául.

2015. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 4. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!