Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem látom jól a csillagá...

Miért nem látom jól a csillagászati távcsövemben a Szaturnuszt?

Figyelt kérdés

Minap írtam egy kérdést a távcső használatáról amire kaptam sok jó választ. Ma elsőnek a holdat néztem ami nagyon gyönyörű volt, olyan éles mintha előtte álltam volna, majd stellariumon láttam hogy a Szaturnusz szinte vele egy vonalban keletre van így rávittem ám nem láttam semmit csak egy fényes pöttyöt. Egy skywatcher bk609-es távcsőt használok amelynek az objektív átmérője 60 mm a fókusztávolság pedig 900 mm egy 10 mm-es lencsével és egy 2x barlowot használtam.Esetleg a távcső nem képes rá hogy kellőképpen megmutassa a részleteket vagy nem a Szaturnuszra irányítottam?

Elnézést a kérdésért de még kezdő vagyok.


2015. júl. 25. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de ez a cikk hátha segít:

[link]

2015. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
így lehet látni a Szaturnuszt? :O
2015. júl. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tsirche ***** válasza:
60%
Az általad felvázolt 180-szeres nagyítással már elég szépen kellene látszania, gyűrűkkel mindennel. Ha csak egy fényes pötty volt és nem egy nagyobb elmosódott paca (ami utalhatna rossz fókuszra vagy a távcső tudásának a végére) akkor szerintem csak simán mellé céloztál egy csillagra.
2015. júl. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bizony ez egy csillag lehetett akkor. Az én 700 millis szkópommal 20-as lencsével is már kivehető a gyűrűje, pedig ez csak 35x-ös nagyítás. Keresd jobban :)

Először mindenképp szerintem barlow nélkül tájold be, és ha tutira megvan, utána jöhet az is.

2015. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. júl. 26. 17:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Ma láttam az égen egy fényed csillagot és miután sikerült beálítani és beélesíteni nem hittem a szememnek. Olyan volt mint a fa évgyűrűi csak szabályos és sárga körökből. Megnéztem és Arcturus volt a neve. Ha valaki megvizsgálja ossza meg kérem a tapadztalatát. Csak a 10mm lencsét használtam.
2015. júl. 26. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a fókusz nem volt beállítva. Én anno a Szíriuszt kaptam így el, ő még szépen szcintillált is. Csináltam róla videót:

https://www.youtube.com/watch?v=qYzFA6UBuHY

A pontból azért lesz karika, mert a fókuszt tekergetem.

Gondolom valami ilyesmit láttál, nem?

2015. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem ilyen volt de majd megcsinálom képszerkesztő programmal hogy nagyából milyen volt. Egyébként mivel csináltad a felvételt?
2015. júl. 27. 10:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Scopium bolygó kamerával.
2015. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem a Szaturnuszra álltál rá (én is így jártam elsőre). Ha kezdő vagy, próbálkozz először minél kisebb nagyítással, annál könnyebb megtalálni valamit. 40-50x nagyításnál már egyértelműen látszania kell a gyűrűknek. Tök fölösleges bevadulni egy barlow + 10-es okulár kombóval.
2015. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!