Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen csillagászati távcsövet...

Milyen csillagászati távcsövet vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék bolygókat és galaxisokat megfigyelni. Falusi vagyok, így csak tiszta környezetből figyelném meg az eget, és fotózni is szeretnék rajta keresztül, nem csak belenézni. Nem lesz állandó helye, rétre járnék ki vele esténként nézelődni, és mivel teljesen kezdő vagyok, nem lenne rossz, ha könnyű lenne a kezelhetősége.


Mit javasoltok, és miért? Köszönöm a segítséget!



2015. júl. 2. 17:04
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve, ha a Napot szeretném nézni vele, milyen kiegészítővel kell rendelkeznem?
2015. júl. 2. 17:05
 2/2 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__68.. Ide én írtam a válaszokat. Neked is szívesen segítek ha gondolod! A nap megyfigyeléséhez pedig napszűrő fóliát kell venned: [link] Ha itt lejjebb görgetsz, megtalálod az objektív napszűrőket. Azok közül kell kiválasztanid azt, amelyik a távcsövedre passzol.
2015. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!