Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet egy atomnak felső...

Blibd kérdése:

Létezhet egy atomnak felső határa?

Figyelt kérdés
Ha létezhet neutron csillag, ami hat ahogy én tudom, neutronokbol all, akkor letezhet e egy akkora atom mint a nap? Ha annyi protont es neutront dobok ossze akkor az lehet egy hatalmas atom vagy a termeszet ezt mar nem engedi meg. Illetve, ha elmeletben, van 1 cm atmeroju atommag. Ezt en mevtudom fogni? Az borom elektronok boritjak, ha ez egy cm atmeroju akkor kb 25m es az elektronpalya. Akkor az engem taszitana, vagy nem?

2015. júl. 29. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb. a 118-as rendszámnál tartanak most, de ezek is annyira instabilak földi körülmények közt, hogy nagyon rövid ideig léteznek csak ebben a formájukban. Ha van megfelelő hőmérséklet és nyomás, akkor nem tudni, hogy mi az elméleti határ.
2015. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
valamilyen elméleti határ biztosan van a neutroncsillagok miatt
2015. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A neutroncsillagot ne úgy képzeld el mint egy atommagot. A neutroncsillag önálló neutronokból áll és nem rendeződik maggá. Ehhez speciális nyomás, hőmérséklet, energiasűrűség kell. Ez olyasmi mint a plazmaállapot ott is elektronok és eletron nélküli atommagok vannak különálló részekként, azok az elektronok nem alkotnak egy egységet.
2015. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Pedig a neutroncsillag úgy viselkedik, mintha egyetlen atommag lenne - jó volt a kérdés.

Hatalmas gravitáció tartja össze ezt az agyagot, különben felrobbanna (különálló atomokká alakulna).

És igen, van felső korlátja. E fölött fekete lyuk lesz belőle, tehát ott már összeroppan az atommag is.

2015. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Csakhogy az atommagot az különbözteti meg a különálló részecskéktől, hogy a benne levő részeket a magerők tartják össze. A gravitáció nem tartozik a magerők közé. Ilyen alapon a Föld bolygó is egy atom, mivel a gravitáció tartja egyben.
2015. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A Föld nem atom, hanem atomok laza szerkezete.

Míg a neutroncsillag tényleg olyan, mint egyetlen, hatalmas atommag. Az igaz, hogy nem magerők tartják össze.


Tudod, a felhőre sem mondhatod azt, hogy tömör jég.

2015. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]

Nem hívhatsz valamit atommagnak, atomnak és nem is viselkedik úgy mint egy atom ha nincsenek benne magerők. A gravitációs kölcsönhatás pedig nem magerő, attól hogy a neutronok szorosan össze vannak préselve, attól még neutronok maradtak. Csak a nagy nyomás és a nagy perdület miatt nem bomlanak el.

2015. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagyunk mi itt akkora májerek, hogy felül kellen bírálni az angol wikipédia iránymutatását: [link]

"A neutron star has some of the properties of an atomic nucleus, including density (within an order of magnitude) and being composed of nucleons. In popular scientific writing, neutron stars are therefore sometimes described as giant nuclei. However, in other respects, neutron stars and atomic nuclei are quite different. In particular, a nucleus is held together by the strong interaction, whereas a neutron star is held together by gravity, and thus the density and structure of neutron stars is more variable. It is generally more useful to consider such objects as stars."

Szóval, habár néhány paraméter miatt a neutroncsillag olyan, mint egy atommag, pont azért, mivel az összetartó kölcsönhatás más, a neutroncsillagra nem szokás atommagként tekiteni.

2015. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A kerdesem nem az volt, hogy egy neutron csillag atom mag-e??. Nem.hogy lenne mar atommag. Egy atommagban protonok vannak. Ennek a szamaval megegyezo mennyisegu neutron kell hogy osszefogja oket mint egy ragaszto(ne mennyunk bele az izotopomba). A kerdesem az h ha lenne nekem egy 1 cm atmeronek megfelelo mennyisegu protonom, es neutronom, akkor ez ossze tudna e alni egy komplet atomma, illetve ha igen, akkor en azt megtudnam e kozeliteni, mivel az elektron nagyon messze tolle palyan van es engen is elektronok boritanak, akkor engem eltaszitana onnan, megtudnam fogni? Hisz az elektron felhohoz erek nem az atomhoz.ugyanakkor ha van ebbol az atombol nekem kb 100 db akkor egy molekulava osszealnanak?
2015. júl. 29. 18:46
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem.hogy lenne mar atommag. Egy atommagban protonok vannak. Ennek a szamaval megegyezo mennyisegu neutron kell"


a hidrogén most sír

2015. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!