Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges az hogy egy bolygó...

Lehetséges az hogy egy bolygó olyan közel kerül a főldhöz hogy Kb 5mvan köztük és simán átugrunk a másik bolygóra?

Figyelt kérdés
vagy milyelőtt közel érne akkor valami történik?
2010. márc. 6. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, de akkor nem ugrálsz köztük. A másik bolygó elsöpri a légkört így mindent szétrombol.
2010. márc. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Becsapódás előtt 1 másodperccel :)
2010. márc. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert ilyen helyzetben felszakad a két bolygó kérge és mint előttem mondta valaki a levegő minősége sem lenne az igazi.
2010. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A csillagászatban általában az a könnyebbség adatik meg a számunkra, hogy a bolygók, csillagok méretei elhanyagolhatóak a közöttük lévő irdatlan távolságokhoz képest. Ezért általában nyugodtan számolhatunk úgy, mintha a bolygók teljes tömege a középpontjukban lenne pontként összesűrítve.


Ha mgsem ez a helyzet (két égitest olyan közel kerül egymáshoz, hogy a saját méretük nem elhanyagoható a köztük lévő távolsághoz képest), akkor már egyéb hatásokat is figyelmbe kell venni.



Árapályerők:


[link]


Roche határ:


[link]


Spagetti-hatás:


[link]


A Földet alkotó anyagot összetartja saját gravitációja. A másik bolygót alkotó anyagot is összetartja saját gravitációja. De ha közel kerülnek egymáshoz, a két bolygó gravitációja egymásra is immár olyan erővel fog hatni, hogy a két bolygó közti hatások erősebbek lesznek a saját magukon belüli összetartó hatásnál.


A mechanikai szilárdság csak kis méretű objektumokat tud összetartani az árapályerőkkel szemben. A nagyméretű objektumok ilyen értelemben véve ,,sérülékenyek''.


Egyébként ugyanez az oka annak is, hogy nem lehetne túlélni azt, ha belezuhanna egy ember egy fekete lyukba. Nem valamiféle misztikus szingularitás végezne az meberrel. Még mielőtt bármiféle misztikus szingularitás jelentkeznék, még jóval azelőtt az árapályerők széttépnék az embert. Ugyanaz a jólismert jelenség, amely a tengereket ár és apály jelenségéért feleős a Földön (a Hold hatására), csak persze a fekete lyuk esetében jóval erősebb méretekben. A feklete lyuk méretétől függ, hogy az árapályerők mikor végeznek a belehulló emberrel (bekövetkezhet még az eseményhorizont elérése előtt is, de akár azután is, magán az eseményhorizonton önmagában semmi különös nem történik a belső megfigyelő szemszögéből).


[link]

2010. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kimaradt egy fontos link:


,,Ezért általában nyugodtan számolhatunk úgy, mintha a bolygók teljes tömege a középpontjukban lenne pontként összesűrítve.


[link]


Ha mégsem ez helyzet...''

2010. márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kis fekete lyukak esetében az árapálerők még az eseményhorizont elérése előtt végeznek az emberrel. A szupermasszuív fekete lyukak esetében már rég túlhullottunk az eseményhorizonton, és még mindig csak enyhe árapályerőket érzünk a testünkben. Maga az eseményhorinzont az ,,érintett'' személy számára nem látszik, semmi különöst nem vesz észre pont ott.


[link]

2010. márc. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, mert mindkét égitest még jóval előbb darabokra szakadna, és egy közös gömböt alkotna. Ilyen méretben már nincsen szilárd anyag - úgy viselkedik, mint a folyadék.


A Mars is már egy kicsit megszaggatja a holdjait, pedig azok elég messze vannak.

2010. márc. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Élmény volt ez a csillagászati földrajzóra!
2010. márc. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. márc. 7. 13:33
 10/11 anonim ***** válasza:
bummmmmm trüspruooihiughzsss
2010. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!