Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy béka lehibernálódna...

Ha egy béka lehibernálódna északon, teljesen, télen valaki a jégkockával együtt a békát betenné a fagyasztóba,5000 év múlva felolvasztaná, még élne?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért?

2015. aug. 1. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert csak nagyon lelassul az anyagcseréjük hibernálásnál, de nem áll le szóval néhány hónapot kibírnak, de azért az évek alatt belehalna.
2015. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ez vitatható, egy dokumentumfilmet néztem 5 perce, abban volt, hogy az ereiben megfagy a vér, nincs légzése, azaz sejtfunkciók, nem is kell mert a jég tartósít, szívverése sincsen, valamint agyi aktivitás sem. Tömör biomassza jég. De te biztosan olyan fajtáról beszélsz, ami nem fagy meg teljesen, én arra gondoltam, bocsi, ha nem volt elég pontos! Vagy úgy sem élne, ha nincsenek életjelei/funkciók, egy sejtje sem mozdul? Miért?
2015. aug. 1. 12:50
 3/10 A kérdező kommentje:
És akkor miért kísérleteznek ezzel az emberek, hogy lefagyasszák magukat 2000 évig?
2015. aug. 1. 12:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Mármint, hogyha nem lehetne, mert elöregednének, úgyis. A legtöbben a hibernálást úgy emlegetik, hogy többezer évre szóló.
2015. aug. 1. 12:54
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen fajta hibernációt a filmekben emlegetik jelenleg még csak. Csak sejteket, petesejtet hasonlót tudunk fagyasztani, mert ha megáll a szíved meghalsz néhány perc után még újra lehet indítani, de évezredek alatt jelenlegi tudásunkkal nem. És a békánál is valószínűleg dobog a szíve csak nagyon lassan.
2015. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
"Valószínűleg", vagy hivatalos forrásból hallottad?
2015. aug. 1. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:

"A Queenslandi Egyetem kutatói a fajt vizsgálva azt találták, hogy a hibernációs időszakban a békák sejtjeinek metabolizmusa, anyagcseréje radikálisan csökken, ugyanakkor mitokondriumaikban (energiatermelő sejtszervecskéikben) az éber állapotnál lényegesen hatékonyabb energiatermelés zajlik. Ez teszi képessé az állatot arra, hogy maximálisan használja fel az elraktározott táplálékot, jobban, mint más fajok."

[link]

2015. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért, de nem mintha te olyan sok hivatalos forrással dobálóztál volna.
2015. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A sejteknek van víztartalmuk is. Fagyasztásnál a víz térfogata nő, és kristályosodik is (lásd hópehely közelről, jégvirág az ablakon. stb.) tehát egyfelől ki is "pukkan" a sejtfal, másfelől a kristályosodás miatt a szöveteket is szétvagdalnák az apró pengeéles kis szélek. Szervekkel még úgy ahogy meg lehet oldani, óvatosan, de pl. az agy helyrehozhatatlanul károsodna.
2015. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Bizonyos anyagok meg akadájozzák hogy a víz táguljon.


De attól hogy valamit lefagyasztottál nem szűnnek meg teljesen a környezetí hatások. a hús is megromlik egy idő után a hütöben csak nagyon lassan.


Azt hogy mennyi ideig bírnák ki nehéz megmondani.

2015. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!