Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A Nyílméregbéka engedélykötele...

MBS kérdése:

A Nyílméregbéka engedélyköteles? A Császárskorpió az ügye? Az elöbb emlitett békát szabad egyedül tartani vagy csak többel együtt?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A nyílméreg békának ha hozzáérsz a bőréhez, és sérült a te bőröd, akkor meghalsz.

Nagyon erős mérgük van, ezért valószínütlennek tartom azt ,hogy hobbi célra lehessen tartani.

2012. dec. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszoló!


"A mérget nem az állat termeli, hanem az általa elfogyasztott állatok, amit a béka a bőrében tárol. A fogságban tartott békák emiatt nem mérgezőek."


Javítson ki valaki ha tévedek de úgy tudom, hogy nem mérgezőek a boltban kapható változatok.


Mekkora terrárium kéne neki? Illetve egy egyedet is szabad tartani?

2012. dec. 10. 00:13
 3/4 Platypus ***** válasza:
100%

A nyílméregbékák nem számítanak veszélyes állatnak, viszont sok szerepel a CITES II függelékében, azaz csak származási igazolással rendelkező, tenyésztett példányokat lehet legálisan tartani.


Itt mindent megtalálsz a tartásukról:

[link]

2012. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy tenyésztőtől kérdeztem a Dendrobates auratus-t, nekem az tetszik, hát nem olcsó 12-14 ezer Ft.


A legolcsóbb 6-8 ezerért van kisebb, fekete alap és kétoldalt van sárga, vagy zöld csík rajta, annak a nevét nem tudom.


Együtt lehet tartani többet, 80% páratartalomban, de hajlamos penészedni a terrárium és kell alájuk tenni mohát. Ha veszel 1 doboz hangya méretű tücsköt, 1 hét mulva 2x akkorára nőnek és azt már nem tudják megenni a békák szerintem. A tropicolotes törpegekkómnak szoktam ilyen apró tücsköt venni, ők sem tudják megenni a nagyot, és vitaminporozni is nehéz a kis tücsköt, mert rászórom és megfulladnak, de a gekkó annyiból jobb, hogy ő kibírja pár napig kaja nélkül ha messze van a bolt.

A békákat viszont mindennap kötelező etetni, mert könnyen éhenhalnak. És pl muslincát, ugróvillást, hát ilyeneket nem tudtam még venni soha. Lehet hogy van aki ezeket otthon tenyészti, de muslincát egyszer próbáltam és az egész konyha tele lett vele. Utána rovarítóval fújtam a falat 2 napig.


Nem vagyok túl tájékozott béka ügyben, csak ennyit tudtam róluk mondani, pedig látom őket mindig a kistekiben, a honlapjukon van sok, a boltban csak 1 féle, de hát ilyen feltételek mellett inkább nem akarok tartani, hiába tetszenek a szép kis gumicukrok :)

2012. dec. 11. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!