Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek létezik olyan...

KockaC1999 kérdése:

Szerintetek létezik olyan másik galaxis amiben vannak bolygók vagy csak a miénk ilyen?

Figyelt kérdés

2015. aug. 6. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Tejútrendszerben számos csillagrendszer van, ahol vannak bolygók: [link]


Pusztán valószínűségi alapon a többi galaxisban is kell lenniük, hiszen azokban is ugyanolyan csillagrendszerek vannak, mint a Tejútrendszerben. De ott még nem tartunk, hogy másik galaxisokban bolygók jelenlétét tudjuk bizonyítani.

2015. aug. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogy letezik. Az Ur csakis ezt a Foldet teremtette.


Konyorgom... Az ismert Vilagegyetem kb. 13 milliard eves, kb. 30 milliard fenyev szeles, es 125 milliard galaxis van benne. A mi galaxisunkban is talaltak bolygokat, megis miert ne lehetne masik, ugyanilyen galaxisokban ugyanugy millioszamra lakhato vilag?


Az egy egesz mas kerdes, hogy odajutni jelen tudasunk szerint soha nem fogunk tudni.

2015. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszoklat azert kérdeztem mert kíváncsi vooltam :D
2015. aug. 7. 00:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, úgy tűnik, hogy ez a sokbolygós naprendszer a megszokott a csillagok között - szinte bármelyik csillagra nézünk, találunk bolygót, ahol nem, ott meg esélyes, hogy csupán nem haladnak át a központi csillag előtt a bolygói (a mi szemszögünkből nézve), így (egyelőre) nem tudjuk észlelni őket.
2015. aug. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!