Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világegyetem keletkezésére...

A világegyetem keletkezésére ilyen féle elmélet létezik?

Figyelt kérdés

Mindig arról hallunk, hogy keletkezett a világegyetem. Az univerzumunk van a központban minden egyes elméletnél. Viszont mi van, ha folyamatos dolog van a középpontban és mi univerzumunk csak egy melléktermék?

Mint amikor folyamatosan lyukat fúrunk egy fába és a melléktermék eltávolodik a lyuktól, mégis ha sokáig úgy hagyjuk megtelepednek rajta az élősködők.


Mi van ha a mi univerzumunknak is van egy központja, és nem az ősrobbanással kezdődött minden. Mi van akkor, ha a folyamatosan távolodó darabkák egyre kissebbek lesznek, majd amikor az atomnál is apróbbá válnak, visszakerülnek egy kezdőpontra ahol a kölcsönhatások miatt újra és újra elkezdődik a folyamat.

Ha nincs vége és nincs eleje soha és mégis mindig.



2014. júl. 2. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem elmélet. Ez egy alap nélküli hipotézis :)


Jó dolog ezen filozofálgatni, de ez nem több, mint egy agymenés, egy fantáziálgatás. Próbálj erre bizonyítékot találni, vagy egy kísérletet kiötölni, ami bizonyíthatja ezt, utána lehet elméletről beszélni :)

2014. júl. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De egyébként a húrelmélet és az ősrobbanáson kívül létezik elfogadott elmélet? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Sajnos az én hipotézisem nem állná meg a helyét, mert olyan fizikai törvényekről beszélek amiket vagy még nem ismerünk, vagy nem is létezik.

2014. júl. 2. 09:30
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Sajnos az én hipotézisem nem állná meg a helyét, mert olyan fizikai törvényekről beszélek amiket vagy még nem ismerünk, vagy nem is létezik."

Nem azért nem állja meg a helyét, hanem mert az eddigi mérési, tapasztalati TÉNYEK ellent mondanak neki.

A most elfogadott elméletek pedig igazodnak a tényekhez.

Persze ettől még azok sem véglegesen bizonyított elméletek, csak valószínűleg nem járnak nagyon messze a valóságtól.

2014. júl. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazából egy érdekes gondolat van az elképzeléseidben: az, hogy a mi univerzumunk valamiek a mellékterméke.

De sajnos egyelőre ezzel még semmit nem tudunk kezdeni, mivel nem ismerjük az ősrobbanások kialakulásának általános folyamatát. Majd, ha eljutunk odáig (hogy ősrobbanásokat keltsünk), akkor lesz érdekes a kérdésed.

2014. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő.

Pont erről beszélek. Mi van ha nem ősrobbanás volt, vagy nem is ősrobbanások voltak/vannak/lesznek.

Az hogy az univerzumunk folyamatosan tágul, arra enged következtetnem hogy egy folyamatosság (akár végtelen) részei vagyunk. Mivel nem vagyok szakmabeli, lehet nem tudom kifejezni magam elég érthetően, de a gondolatmenetem az lenne, ha volt is ősrobbanás az még mindig tart. Mindenhol azt halljuk, hogy egy pillanat alatt zajlott le. Mi van ha most is zajlik? Hatalmas láncreakció része vagyunk? Hisz van példa arra, hogy ugyanaz a reakció lejátszódhat a másodperc tört része alatt és évmilliókig eltarthat, csupán az anyag mennyiségétől függ a dolog. És az univerzumunkban van elég...

2014. júl. 2. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért van egy kis különbség: az elmélet szerint a világ az ősrobbanás után nagyon hamar kitágult a jelenlegi kb. háromnegyedére.

...és az azóta eltelt évmilliárdokban a többit. Tehát a mostani már nem robbanás - csak felfúvódás.

2014. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az univerzum mint egy 13,7-14 milliárd évvel ezelőtt keletkezett és jelenlegi tudásunk szerint még tágul, de lehet hogy ez a tágulás majd a jövőben valamikor meg áll, ezt nem lehet előre tudni
2014. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Azt azért ne felejtsük el hogy párszáz évvel ezelőtt a legnagyobb koponyák aztmondták , hogy a föld lapos , hogy heliocentrikus a világunk , és még folytathatnánk a dolgokat a végtelenségig ... ebből azt szeretném kihozni hogy egyáltalán nem biztos hogy hülyeség amit mondasz... igazság szerint az alátámasztással van tényleg gond .. hogy amit más nagy koponyák találtak ki rá tudod e aggatni a saját elméleteidre ... nemtudom miért hisznek vakon mindenkinek az emberek.... azért mert egy nagyon okos ember kitalált valamit és jelenlegi tudásunk szerint igaznak bizonyul ( ugye !! a főd' lapos ) még nem biztos hogy igaz :)

de hogy válaszoljak : igen létezik , már :D -persze ha elhiszed

2014. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

15:18,


Pár száz éve a legnagyobb koponyák azt mondták, hogy a Föld gömbölyű, és a Nap körül kering - de ezen koponyák könyvét, vagy az egész testét az egyház gyorsan elégette, de minimum kiátkozta és házi őrizetbe zárta (némi finom kínzás után).


A Föld gömbölyűségét az ókori görögök már kísérlet útján bizonyították, és meglehetősen pontosan meg is mondták az átmérőjét (már amennyiben a korabeli szögmérőkkel ez lehetséges volt).


Csak ügye jött a vallás, és hit alapon elutasította a dolgokat.


De a tudomány nem így működik. Nem hit alapján vetünk el valamit, vagy hit alapján fogadunk el valamit. Az alapján fogadunk el valamit, hogy az magyarázza a világot, és illeszkedik a megfigyelésekre. A kérdező hipotézise semmit nem tud bizonyítani, és nem illeszkedik a jelenlegi megfigyelésekre. Tehát amíg nem áll elő egy kísérlettel, és nem tudja az állítását kísérleti úton bizonyítani, addig ez csak egy alap nélküli hipotézis. Nem azért, mert a "csúnya tudomány nem hagyja" hanem mert egyszerűen így működik a tudományos világ. Akkor foglalkozik dolgokkal, ha az adott hipotézis magyarázza a megfigyeléseket és kísérleti alapon igazolható.


Kedvenc példám: Newton pár száz éve előállt a gravitációs hipotézisével. Ugyanis akkor amikor ő összeírta, hipotézis volt - azonban matematikai úton magyarázta a gravitációt, és a különböző erőket. Ezek a bizonyítások bárki által ellenőrizhetőek voltak - sőt, ellenőrizték is, mégpedig nagyon sokan. De megállták a helyüket - a bolygók pályái pont úgy alakultak, ahogy az elméletből jósolni lehetett - ekkor már elmélet. Illeszkedik a megfigyelésekre, és kísérletileg bizonyíthatóan működik.


Azonban Newton bizony nem volt pontos - az ő elmélete nem igazán fedte jól a valóságot. Kis sebességnél és (univerzumi viszonylatban) kis tömegnél működött, de csak azért, mert a hiba kisebb volt, mint a műszerek érzékenysége. Aztán jött Einstein, és előállt egy lényegesen bonyolultabb hipotézissel, ami pl már a közel fénysebességgel mozgó tárgyak mozgását, és a fekete lyukak környékének brutális gravitációját is lefedte. Egyelőre nem találtunk hibát, de tudjuk - az ő elmélete pl a fekete lyukon belüli "világot" már nem írja le.


Így működik a tudomány - nem csak állítunk valamit, aztán kész. Állítunk valamit, igazoljuk, és bizonyítjuk, majd ezt mások, tőlünk függetlenül is megteszik. Ekkor lesz elmélet.

2014. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!