Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tengerszint alatti országoka...

A tengerszint alatti országokat hogyhogy nem önti el a víz? Folyók ott is vannak, vízgyűjtő területek szintén. Onnan hogy jut el a víz a nagy óceánokba? Több a párolgás?

Figyelt kérdés

Folyók ott is vannak, vízgyűjtő területek szintén. Onnan hogy jut el a víz a nagy óceánokba? Több a párolgás?

Tudom, tudom, földrajz, általános iskolai tananyag. De, bakker, annak lassan 50 éve, és a családunk egy ifjú tagja tőlem kérdezte, én meg hirtelen rádöbbentem, hogy nem tudom elmagyarázni. Felvilágosítanátok, kérlek?



2015. aug. 9. 12:32
 1/5 schocko ***** válasza:
100%
Nincsenek tengerszint alatti országook, csak vannak ilyen területekkel rendelkező országok...de a lényeg a gát...
2015. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Attól, hogy egy terület a tenger szintje alatt van, még tud lejteni a terület, amitől a folyó a tenger felé folyik. No meg az ilyen területek vagy medencék és tengerszint feletti terület választja el a tengertől, vagy mint Hollandiában, rengeteg a gát.
2015. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tenger a magaslatok ill. gátak miatt nem önti el.

Folyócskák itt is vannak, de csak kisebbek, (kisebb vízgyűjtő területekről,) csatornákba vezetik, ill. a tengerbe szivattyúzzák a felesleget - különben egy nagy tó lenne az egész, - vízigényes növényeket, pl. zöldségeket termesztenek.

[link]

[link]

[link]

2015. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Tengerszint alatti országok nincsenek, csak azoknak egyes területei. Ezeket a körülményekhez illeszkedő erős gátak védik a tengertől. Ha egy ilyen átszakadna, az hatalmas katasztrófa lenne.

2. A folyók a tengerszint alatti területeken nincsenek, illetve előbb a tengerbe ömlenek. Ilyen például a Rajna, de az Amszterdamtól északra lévő területek tengerszint alatti tavai és mocsarai a helyükön maradnak, a vízfolyások ide folynak bele. Vagy Jordániában a Jordán folyó a -400 m-en lévő holt tengerbe folyik és nem az óceánba (a Holt tenger meg erősen párolog a napsugárzástól).

2015. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok.
2015. aug. 9. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!