Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány centivel lehetnének...

Hány centivel lehetnének kisebbek az óceán szintjei, ha kivennénk azt a sok szemetet, amit az emberiség belerakott?

Figyelt kérdés
A szemét alatt nem a konyhai szemetet értem, hanem azt a rengeteg hajót, hajó- és repülőroncsot, lövedékek, fúrótornyok, tengeralattjárók stb. ( netalán az űrből érkező darabkák :D )

2015. márc. 23. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
42.
2015. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosságod határtalan.
2015. márc. 23. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát… Szerintem 10^x, ahol x < –3.


Szóval gyakorlatilag semennyivel. Igen csak picurkák vagyunk. (Esetleg akkor néhánnyal, ha a sarkokról beleolvasztott jeget is szemétnek vesszük…)

2015. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Számoljunk egy picit:

Az óceánok területe kb. 360 millió km^2, tehát 1 cm vízszint emelkedés 3600 km^3 -t, vagyis 3,6 billió tonna vízkiszorítást jelent.

Ez azért elég durva: még többszázezer tonnás óriás tartályhajókból is sok millió kellene...

Még ha a kínai nagy fal is bemosódna az óceánba, az a szintemelkedés is csak a cm pici töredéke lenne. :D

2015. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van ennek egy olyan összetevője is, hogy a termőföldbe a levegőből lepárolt nitrogént hordjuk, kivesszük belőle a növényt (ami a föld anyagából építi fel magát), megesszük, kisz@#juk, a vizeinkbe engedjük, amik jórészt az óceánokba folynak, és szépen mossák bele a szárazföldből átemelt anyagmennyiség elég tetemes hányadát évről-évre. Számokat neked is annyi keresni, mint nekem! :D
2015. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!