Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy Magyarországon...

Lehetséges hogy Magyarországon se lesz már igazi tél hamarosan?

Figyelt kérdés
Laikusként kérdezem, egyre melegebb van nyáron amitől rendesen szenvedünk a családommal egy légkondícionálatlan panel lakásban. Várhatóan meddig lesz még olyan igazi, csípős tél mint ami még a gyerekkoromban volt? ( 97-es vagyok )

2015. aug. 11. 08:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
Valószínű, hogy nem sokáig! És még mennyi gondot okoztunk magunknak, a felelőtlen életmóddal. A most születetteknek nem valami fényes jövőjük lesz...
2015. aug. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezért se akarok gyereket vállalni. Tudom, hogy kihalófélben van már a magyar ( is ), de ilyen világra minek?
2015. aug. 11. 09:57
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
A telek egyre hidegebbek a nyarak egyre melegebbek lesznek és az ősz, tavasz el fog tűnni egyes előrejelzések szerint. Egyébként ha megnézed a melegrekordokat akkor idén talán 3 dőlt meg összesen a több százból
2015. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Dehogynem lesz.

És nem egyre melegebb a nyár sem. Pl. tavaly alig volt nyár, nem volt túl jó idő, nem volt nagy meleg. Az idei nyár más. De ez a normális. Nyáron meleg van, hőség van. Ez így volt az én gyerekkoromban is (79-es vagyok).

Volt, hogy hőség volt. Volt, hogy alig volt meleg. Volt, hogy nyugodt volt. Volt, hogy sok vihar volt.

Télen sok hó volt. Nem volt hó. Alig volt hó.

Nincs igazán változás. Mindig is így volt. Egyszer ilyen, egyszer olyan.

Na meg ezért nem vállalni gyereket? Nagy baromság.

2015. aug. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Igazi tél már most sincs. Apám mesélte, régen leesett a hó úgy decemberben, és február végéig az ott is maradt. Nem az volt, mint most, hogy leesik 1 centi hó, megmarad jó esetben 3 napot, aztán elolvad, és tiszta sár minden. Én azt sem tudom már, mikor volt utoljára fehér karácsonyunk. Pedig gyerekkoromba karácsonyi program volt a szánkózás!
2015. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Régen a hó Katalin nap táján leesett, és februárig nem is olvadt el. Sőt! 1962.-ben József napkor derékig érő hó volt. A tavasz szeles, napos, esős volt, a nyár meleg,sűrűn záporokkal. Az ősz kellemes, igazi "vénasszonyok nyara" volt. Az évszakok jól elkülönültek egymástól.

Ilyen tartós kánikulára nem is emlékszem. Ha volt is, sűrűn megszakított egy-egy zápor, vagy vihar. Pl. 1964 nyarán naponta volt hatalmas dörgéssel, villámlással kísért eső. De utána újra meleg volt.

2015. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem nagyon lesz hó és kiszámíthatatlan lesz a tél, a nyár ilyen mint ez...
2015. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%

Ez butaság, mindig volt és lesz ingadozás az évek időjárásai között, de a tél attól még tél.

Ettől függetlenül én örülnék, mert utálom a hideget...

2015. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#4:


Ez csak egy ok a sok közül, amiért nem vállalok gyereket. A többi okot nem ismertetném, mert az már inkább a politika témakör és valószínű bannolnának érte :D :D :D


Emellett tiszteletben tartom, hogy vannak akik nem úgy látnák ahogy én, hiszen ettől hívják a demokráciát annak ami.

2015. aug. 11. 13:04
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Ugyan már, még jó, hogy a nagyvárosokban nincsen hó. De itt vidéken tavaly télen is volt, úgy 5-6 éve meg februárban jött térdig érő hó.
2015. aug. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!