Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy Magyarországon...

Lehetséges hogy Magyarországon se lesz már igazi tél hamarosan?

Figyelt kérdés
Laikusként kérdezem, egyre melegebb van nyáron amitől rendesen szenvedünk a családommal egy légkondícionálatlan panel lakásban. Várhatóan meddig lesz még olyan igazi, csípős tél mint ami még a gyerekkoromban volt? ( 97-es vagyok )

2015. aug. 11. 08:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Gyorsan elfelejtetted a legendás tavalyelőtti telet, - ami épp március 15-re esett! :D

[link]

2015. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
2015. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én 1986 telén Szilveszter napján rövidujjúban fociztam a grundon, azon a télen egy szem hó sem esett.
2015. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
A nagyvárosokban lehet nem érzékeli az ember de nálunk 2-3 éve is szó szerint 2 méteres hó volt.. Az "idei" télen is sokszor szakadt a hó és meg is maradt.
2015. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

#4 írja:

"Nyáron meleg van, hőség van. Ez így volt az én gyerekkoromban is (79-es vagyok)."

"tavaly alig volt nyár"


Még a tavalyi nyár is melegebb volt, mint az 1971-2000 közötti ÁTLAG (!). Talán nem véletlen, hogy a szakemberek mérési adatokból dolgoznak az emberek lyukacsos és szubjektív emlékezete helyett.

2015. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Érdekesek az itteni kommentek, mindenki máshogy emlékszik. Utolsóval egyet értek: szakemberek hiteles mérési adatokkal dolgoznak.

Sokan felvetik, hogy nagyvárosokban nem volt hó, de vidéken igen. Nos, én vidéken élek, és itt bizony nem volt valami nagy hó az utóbbi években. Pár centi leesett, kitartott pár napig és annyi. Hegyekben nyilván lehet még nagyobb havat tapasztalni, de itt az Alföldön már nem. Márpedig régen, még gyerekkoromban is, azért az Alföldön is volt tisztességgel hó.

A nyár sem volt olyan, mint most, de nem ismételném önmagam.

Szerintem a klímaváltozás már kézzel fogható, mindannyian érzékeljük. Két éve tényleg természetellenesen hideg volt a tavasz, és esett hó március 15-én, nagymamám azt mondta, hogy ők akkor már szoknyában rohangáltak (mármint március idusán, mikor ő volt fiatal). Szóval jól elkülönült évszakok voltak, most ez nincs.

Ideje lenne észrevenni, amit szakemberek már évek óta mondanak, hogy a bolygóval valami nagyon nincs rendben.

2015. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az én egyik idősebb ismerősöm úgy emlékszik vissza a régi márciusokra, hogy az a hónap, amikor már kásásodott a jég és csak nehézkesen lehetett korcsolyázni. Ez elég messze van a szoknyában rohangálástól!

Mert az ő emlékezete is szubjektív, ahogy nagymamádé is, illetve ahogy a saját bőrünk is. Pont ez a lényeg, hogy az agyunkkal mi mindent egyéni, emberi módon érzékelünk, s ezek teljesen félrevezethetnek minket.

A mezőgazdaság, az élővilág, a sarki jég, a vérkeringésünk, stb. viszont már a természeti törvényeknek megfelelően reagál az időjárás hatásaira. Ahogy a mérőeszközök is. Ezért kell a (hiteles) mérési adatokra alapozni. Nyilván ettől nem lesz könnyebb elviselni se egy zimankós márciust, se egy perzselő nyarat.

2015. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Sok a homokos tehát meleg lesz
2017. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!