Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gyárakból kiáramló CO2 CO...

Tamas2000 kérdése:

A gyárakból kiáramló CO2 CO SO2 stb. valamilyen módszerrel kilehet belőlük nyerni az oxigént?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, csak rengeteg energia kell hozzá. Amihez lehet égetni egy kis szenet, a végeredmény az, hogy több energiát pazaroltunk és több káros anyagot bocsátottunk ki, mint amennyit megtisztítottunk.


A legegyszerűbb technika az erdősítés, az teljesen BIO :)

2015. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Am de mi is lenne az a módszer, elektrolézis?
2015. aug. 14. 11:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Oxigént nem, sőőőt...... Inkább általában oxigént használnak fel, katalizátorral és így összetettebb vegyületet nyernek, de oxigén helyett néha hidrogént áramoltatnak. Speciálisan ilyen: CO + 2H2= CH3OH és a szén-dioxidos változat is Cu/Zn katalizátor felett.
2015. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elektrolízis az amikor vizet bontunk hidrogénre meg oxigénre
2015. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Például fotoszintézissel, bármilyen meglepő a növények nappal pont ezt csinálják... Szerintem is inkább fákat kéne ültetni, vagy legalább sokkal kevésbé irtani őket...
2015. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A sokkal kevésbbé írtás nem megoldás szerintem te arra gondoltál hogy ha kivágják akkor ültesenek helyére egy újat, ja és nyakunkon a globális felmelegedés gyorsan kell megtisztitani a levegőt gépekkel a fa az tényleg jó ötle én is arra gondoltam de túl sok idő és az emberek töbsége önző és nem csinálsemit neki csak a kényelem a fontos és nem hiszem hogy valaha elkezdenek erdőt telepiteni.
2015. aug. 14. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:

"túl sok idő és az emberek töbsége önző és nem csinálsemit" - te ültettél már valaha fát? Bárki megteheti...


https://www.youtube.com/watch?v=xtK8tUBMfq8

2015. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen ültetem már fát sőt kertészkedem is komposztálok mindent környezetbarátként csinálok.
2015. aug. 15. 23:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább cukorrépát ültess. Ha jól emlékszem a biológia órákra ugyanannyi szenet vesz ki a levegőből mint egy fa(nem darabszámra, hanem hektárszámra)
2015. aug. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez jó gondolom a sok cukorhoz kell a sok szén és köszi na ez jó.
2015. aug. 16. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!