Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúciós szempontból miért...

Evolúciós szempontból miért van arra szükség hogy ne tudjon például a jobb kezed teljesen függetlenül mozogni a baltól?

Figyelt kérdés
A szemeknél még megértem. De mikor valamilyen helyzetben azért szívsz, mert a jobb kezed felveszi a bal ritmusát, ennek nem látom semmi értelmét. Vagy van ez a, "tedd keresztbe a jobb lábad a balon, kezdj el óramutató járásával ellentétesen körözni a lábfejeddel, és kis idő múlva írj le a jobb kezeddel egy hatost a levegőbe" dolog. Akrobatáknál vagy zsonglőröknél akár kifejezetten zavaró is lehetne ez a tulajdonság.
2015. aug. 16. 02:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúció nem csak a jó dolgokat tartja meg, hanem a semlegeseket is. Simán el tudom képzelni, hogy a szemek együtt mozgatására szükség volt, viszont azzal együtt kialakult a többi végtag együtt mozgatása is, és mivel alapjában véve nem volt zavaró, ezért megmaradt.


A másik meg, hogy egy adag gyakorlással azért tudod elég jól függetleníteni a végtagjaid mozgását. Lásd a fent említett zsonglőrködést, vagy a tízujjas gépelést.

2015. aug. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

???


Az ember bal és jobb keze tökéletesen tud egymástól függetlenül mozogni...

2015. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Zongorázásnál, gitározásnál is külön működnek a kezek.


Lehet, ezek összetettebb képességek, ezért gyakorlás kell hozzá. Először talán nem a piramidális, hanem az extrapiramidális rendszer végzi.

2015. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Nem. Nem tudod minden helyzetben tökéletesen elszeparálni a bal és jobb kezed. Már ha nem vagy rágyógyulva. Tudnak külön mozogni de egyáltalán nem nehéz rávenni a jobb kezed hogy szinkronizálódjon a bal kezeddel akaratod ellenére is.
2015. aug. 16. 11:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy apróságra felhívnám a figyelmedet. Az evolúció nem azért működik, és nem aszerint, hogy az ember kedvére tegyen. Az ember legfeljebb tanulmányozhatja, és ha elég okos, hasznosíthatja. Te fordítva képzeled el, ez okozza a zűrzavart.
2015. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Na most akkor fussunk neki mégegyszer!


állítás:

ne tudjon például a jobb kezed teljesen függetlenül mozogni a baltól



Ez egy hibás állítás, mert TUD ha kel. Pont. Az, hogy amikor NEM SZÜKSÉGES használni pl. a bal kezed csak a jobbat és a bal végez valami kontrollálatlan mozgást az tök mindegy.

2015. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tudna függetlenül mozogni, elég nehéz lenne autót vezetni....
2015. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt fordítva kell elképzelni:


Miért van arra szükség hogy ne tudjon például a jobb kezed teljesen függetlenül mozogni a baltól?


Az evolúció nem így működik!


A kérdésednek így lenne értelme:


Miért lenne arra szükség, hogy tudjon például a jobb kezed teljesen függetlenül mozogni a baltól?

2015. aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8 Bocsánat, én is így szerettem volna feltenni a kérdést de nem vagyok a szavak embere.


Azoknak akik nem értik a kérdést és csak azt spammelik "igenis tud", azok csinálják meg a kérdésben leírt tesztet. Meg fogjátok érteni. A végtagjaitok nem teljesen függetlenek egymástól.

2015. aug. 16. 15:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Megcsináltam a "tesztet". Az ég világon semmi sem történt, keresztbe tettem a lában, köröztem és rajzoltam egy hatost. A bal kezem meg köszönte szépen meg se moccant.
2015. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!