Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azon gondolkodtam: ha a...

Bertu kérdése:

Azon gondolkodtam: ha a világegyetem egyre gyorsulva tágul és eléri a fénysebességet, azt átlépi. Akkor leáll, tovább gyorsul vagy álladó lesz a sebessége. Esetleg lelassul vagy felrobban minden? Kössz a választ.

Figyelt kérdés

2015. aug. 21. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem fogja átlépni a fénysebességet, mivel az fizikai képtelenség. Még azelőtt le fog állni a tágulás mielőtt megközelíthetné. A barionikus anyag (ami protonokból, neutronokból és elektronokból áll) hamarabb el fog bomlani, és maradnak a kisebb részecskék pl. fotonok, amik alapból fénysebességgel haladnak.
2015. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát… Én hallottam már olyan függvényről, ami szigorúan monoton növő, mégis korlátos…
2015. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tovább fog gyorsulni. A térnek nem akadály a fénysebesség.
2015. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A tér nem is tervez akadályozni. De azért az fontos lenne, hogy az emberi agy - funkcióját helyesen ellátva - ne lépje át a valóság és fantázia határát a gondolataiban. És ha mégis, tegyen rá utalást.
2015. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mojjo ***** válasza:
100%
Átlépte. A világegyetem gyorsbban tágul mint a fénysebesség, jelen pillanatban is.
2015. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A fény átlépheti a FÉNYSEBESSÉGÉT? Tehát a kvarkok és a fotonok a legkisebb elemek? Leptononok, kvarkok nekem nehezen értelmezhetőek. Akkor mi vet véget a gyorsulásnak?

A sötét energia is ritkul? Kössz.

2015. aug. 23. 16:43
 7/14 Mojjo ***** válasza:
A fény nem lépheti át a fénysebességet, nem is lépi. A világegyetem tágulását nem úgy kell érteni, hogy ténylegesen a térben gyorsabban távolodnak a távoli galaxisok egymástól, mint a fénysebesség. Úgy kell érteni, hogy a tér maga tágul. Nem tudok róla, hogy bármi is véget vetne a gyorsulásnak.
2015. aug. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%

"Átlépte. A világegyetem gyorsbban tágul mint a fénysebesség..."


A válasz 100% ban hasznos?


Jobban tennéd ha konzultálnál egy fizikus professzorral a fénysebesség fogalmának helyes értelmezése reményében. Ki lépett át és mit?

2015. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Mojjo ***** válasza:
68%

Kedves nyolcas hozzászóló, szeretnéd részletesebben kifejteni a nézeteidet a témáról? Mert viszonylag visszafogottan érthető, hogy mi is a probléma szerinted.

A témához pedig: még a látható univerzum legtávolabbi objektumai is gyorsabban távolodnak tőlünk, mint a fénysebesség. Kérsz hivatkozást esetleg? Bár találhatsz ezret, ha érdekel a téma, és szeretnél utánanézni.

2015. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudjátok, mint a mazsolás kalács miközben kel. Ennél egyszerűbben nem lehet szemléltetni.
2015. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!