Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azon gondolkodtam: ha a...

Bertu kérdése:

Azon gondolkodtam: ha a világegyetem egyre gyorsulva tágul és eléri a fénysebességet, azt átlépi. Akkor leáll, tovább gyorsul vagy álladó lesz a sebessége. Esetleg lelassul vagy felrobban minden? Kössz a választ.

Figyelt kérdés

2015. aug. 21. 20:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hallottam a kérdést; véges-e a világegyetem vagy most alakul. Nem tudom megválaszolta-e már valaki ezt a földön?
2015. aug. 27. 20:43
 12/14 anonim ***** válasza:

A világegyetem szingularitás. Nincs vége és végtelenbe tágul úgy hogy önmagába záródik vissza . A fekete lyukakra gondolj. Mi azt látjuk hogy belevész az anyag. Legjobb magyarázat hogy a mi tágulásunk kifelé egy fekete lyuk ,vagyis mi egy fekete lyuk belsejében érzékeljük a vlágot. Nincs kívül, ha kimennél egy másik világ belsejében találnád magad amiben ugyan úgy lesznek fekete lyukak.


"még a látható univerzum legtávolabbi objektumai is gyorsabban távolodnak tőlünk, mint a fénysebesség."


Ennél nagyobb ellentmondást ,ha még be is vallod hogy látod azt az objektumot ami bevallásod szerint c nél gyorsabban távolodik hát látszik hogy nem értesz semmit . Ha csak c vel távolodna bármi tőled a róla érkező fény hullámhossza relative végtelen ,másképp a frekvencia 0Hz tehát az ég világon semmilyen műszerrel nem érzékelnéd.


Hülyeségeket lehet írogatni a neten de senki NEM láthatott,műszeresen érzékelt,vagy papírlapon kiszámolt ilyen ökörségeket hogy a földtől valami c nél gyorsabban távolodik.Gyanítom az idődilatációt nem veszed figyelembe és azért jön ki a nagyobb c.


A univerzum anyagjai az ősrobbanás pillanatában és most is tisztelik azt a törvényt hogy el sem érhetik a c t.

2015. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 Mivel alapozod hogy az univerzum önmagába tér vissza, és hogy úgy alapjában, egy fekete lyukban élünk. Ha a logikád követem ez történik:


Beesek egy fekete lyukba, és egy másik univerzumban találom magam, sebaj hogy a fekete lyuk csak egy szuper masszív sűrűségű és tömegű égitest. Miután vége a zuhanásomnak ott vagyok a belső univerzumban, de valamiért soha nem látok bezuhanni dolgokat. Miért? Ez az elmélet irracionális. Nem megbántani akarlak de ennél minden logikusabb.

2015. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Mojjo ***** válasza:

Kedves tizenkettes hozzászóló, köszönöm a hozzászólást. Nézzük sorban.


"A világegyetem szingularitás."


Dehogy az. Már miért lenne az? Biztos ismered ezt a fogalmat? :)


"Legjobb magyarázat hogy a mi tágulásunk kifelé egy fekete lyuk ,vagyis mi egy fekete lyuk belsejében érzékeljük a vlágot."


Spekuláció. És miért lenne a legjobb magyarázat?


"Ennél nagyobb ellentmondást ,ha még be is vallod hogy látod azt az objektumot ami bevallásod szerint c nél gyorsabban távolodik hát látszik hogy nem értesz semmit . Ha csak c vel távolodna bármi tőled a róla érkező fény hullámhossza relative végtelen ,másképp a frekvencia 0Hz tehát az ég világon semmilyen műszerrel nem érzékelnéd. "


Ez aranyos :) Tudod, az univerzum nem stacionárius, hanem tágul. A tágulás nem mellesleg gyorsuló sebességű. Amit teszem azt, most 13 milliárd fényévre látunk tőlünk, az jelenleg nem 13 milliárd fényévre van, hanem több, mint negyvenre. A 13 milliárd évvel ezelőtti helyét látjuk, az akkor elinduló fényt fogjuk fel. Az arról az objektumról jelenleg elinduló fény soha nem fog elérni hozzánk. Igen, pontosan azért, mert a fénysebességnél gyorsabban távolodik jelenleg tőlünk.


"Hülyeségeket lehet írogatni a neten de senki NEM láthatott,műszeresen érzékelt,vagy papírlapon kiszámolt ilyen ökörségeket hogy a földtől valami c nél gyorsabban távolodik."


Hajh... szóval igen, az, hogy a nagyon távoli objektumok gyorsabban távolodnak tőlünk, mint a fénysebesség, mérésekkel nagyon pontosan meghatározott tény. Deal with it :)

[link]

- ez a wiki rész többek között mondjuk választ ad arra a felvetésedre is, hogy akkor mégis hogy látjuk őket :)

[link]

[link]


De egyébként mondom, nézz utána a témának, ha érdekel. Hidd el, hasznosabb, mint olyan téves következtetéseket levonni, amiket tettél. Izgalmas a valóság, ne elégedj meg félinfókkal és ne sződd tovább magad, saját kútfőből, hanem nézz utána. És igen, MINDENHOL, ami csak kicsit is releváns ezt az adatot fogod találni. Millió helyen. De ha nagyon akarod, segítek benne :)


"Gyanítom az idődilatációt nem veszed figyelembe és azért jön ki a nagyobb c. "


Jajj :D Nincs idődilatáció :) Az univerzum tágulását nem úgy kell elképzelni, hogy a térben száguldoznunk egymástól elfelé a galaxisok, hanem úgy, hogy maga a tér tágul közöttük. Épp ezért nem, nincs idődilatáció.


"A univerzum anyagjai az ősrobbanás pillanatában és most is tisztelik azt a törvényt hogy el sem érhetik a c t."


Ugyanaz a tévedés, mint az előbb. Dávid Gyula ( [link] ) megboldogult egyetemista koromban az egyik specijén úgy magyarázta még ezt a dolgot, hogy képzeljünk el egy lufit. A lufin vannak városok, élnek emberek stb stb... Ezen a lufin az a törvény, hogy senki nem hajthat 6mm/óránál gyorsabban. Elindul emberünk A városból B városba, a két város pont 6mm-re van egymástól. Megy, megy az emberünk, de közben valaki elkezdi igen gyorsan felfújni alattuk a lufit. Emberkénk utazik, eltelik egy óra, de mégsem ér A városból B városba. Megméri, hát azt látja, hogy B város most már nemhogy közelebb lenne, de már 9mm-re van tőle - egyetlen óra alatt! Fogja a telefonját, felhívja a rendőrséget és feljelenti B várost gyorshajtásért. A rendőrség kiszáll, megvizsgálja B várost, de azt találják, hogy az épületek szorosan a lufiba vannak ágyazódva, azok nem mozogtak a lufin, az ügyet ejtik.

Megoldás? B város nem követett el gyorshajtást, mert egyáltalán nem mozgott a lufin. A lufi anyaga tágult. Ugyanez a helyzet a világegyetemmel. Nem határ a fénysebesség, mert a távoli objektumok nem a térben távolodnak tőlünk ilyen sebességgel, a tér nyúlik alattuk.


Egyébként semmi gáz, gyakran elkövetett hibákba futottál bele :) Ha lelkesít a téma, és érdekel, akkor hajrá, olvass, tanulj róla minél többet, és tisztulni fog a kép :)

2015. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!