Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik az anyaggal,...

Mi történik az anyaggal, miután a fekete lyuk vonzáskörébe kerül?

Figyelt kérdés
úgy értem, a fekete lyukaknak nincs belső szerkezete, hová lesz az anyag, amelyet "beszippant"?

2015. aug. 26. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

De, valószínűleg van belső szerkezete.

3 db. húr, amelyek gömb alakban összekapcsolódnak - méretük a Planck méret. Erre tapad rá az összes többi húr, ami beleesik.

Minden anyag húrokra szakad szét az ottani gravitációban.

2015. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 10inchhero ***** válasza:
biztosat senki nem tud szerintem. Egyébként a fekete lyukaknak kéne lennie belső szerkezetének, mivel felrobbant csillagok összetömörült magjai. Gondolom akkor ahhoz az anyaghoz rakódik le, de a hatalmas gravitáció miatt egy csillagtól se nő pár centinél többet a mérete. (így logikus, de ezt nem fogjuk megtudni, mivel a teret és időt is meggörbíti, lényegében nem lehet vizsgálni a belsejét)
2015. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nontau ***** válasza:

Szerintem van a fekete lyuknak belső szerkezete de nem ismerjük. A fekete lyuk szőrtelen, tömege van és forgási sebessége, ami nem lehet a fénysebességénél nagyobb.

Magánvéleményem szerint, az atom szétszakad az eseményhorizontnál, az elektronokat beszippantja a fekete lyuk míg a protonok és neutronok elmenekülnek de mivel elvesztették elektronhéjukat elemi összetevőire esnek szét. A proton is neutron is három-három vegyérték kvarkból áll és különös érthetetlen táncuk sötét energia és sötét anyag táplálásáért felelős.

Fenti elképzelés elvi szintű, még nem bizonyították és lehet nem is fogják mert fikció de egy hipotézis a kérdező válaszára.

2015. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. aug. 28. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!