Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek (! ) honnan tesz...

Szerintetek (! ) honnan tesz szert a fény arra az energiamennyiségre, ami az általunk ismert legnagyobb terjedési sebességre teszi képessé?

Figyelt kérdés

2015. aug. 27. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kell neki, nincs tömege
2015. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Nem azért, hogy szekáljalak, csak szerintem jobb, ha magadtól jössz rá a dologra, és érted meg a dolgot.


Vedd elő a fizikafüzetedet, és nézd meg, hogy hogyan függ össze valaminek a sebessége és az energiája. Lesz ott még egy érdekes betű a v-n és E-n kívül.

2015. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gerjesztett elektron ha visszatér alacsonyabb energiaszintű pályára, két pálya közti energia különbségének megfelelő foton formájában kisugárzódik.
2015. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen az előző rávilágított.


A fénynek van energiája de nem azért hogy fénysebességgel tudjon haladni. Ez nem nyugalmi tömeggel rendelkező anyag mint egy teherautó. Egy autót valóban energiával kell gyorsítani de a fény nem használ fel energiát a menéshez mert nincs is miből neki. Ő maga az energia közvetítője.

2015. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

drága második szekálni nem akaró barátom!


lassan 60 vagyok. szerinted hol van már a fizika füzetem?

2015. aug. 28. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!