Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csernobil és Pripjaty. Hogy...

Csernobil és Pripjaty. Hogy is vannak?

Figyelt kérdés
Segitség kéne.... Csernobil és pripjaty közötti eltérés... csernobilba volt az erőmű, tőle pár kilométerre meg pripjaty, ahol a munkások családjai laktak??? pripjaty folyó??? hogy volt pontosan?
2010. márc. 11. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
pripjaty városa a folyóról kapta a nevét (folyót és várost is neveznek pripjatynak). csernobil már elég rég óta ott volt, pripjatyt meg csak úgy építették külön a munkásoknak (hogy miért kellett külön, ne kérdezd). pripjaty és csernobil kijevtől úgy kb. 15-20 kilóméterre van, a pripjaty folyó mellett, a fehérorosz határtől alig pár kilóméterre.
2010. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk az erőmű sem csernobil közepén volt, hanem tőle 1-2 kilométerre.
2010. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
bocs, most jövök rá h pripjaty kb 100 kilóméterre van kijevtől, de ukrán viszonylatban nem nagy távolság
2010. márc. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az erőmű és Pripjaty:

[link]

Csernobil a folyó mentén délkeletre van.

2010. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Csernobil és Pripjaty két város, utóbbi a mellette található folyóról kapta a nevét. 1970-ben kezdték el építeni és 1979-ben kapta meg a városi rangot.

A csernobili atomerőmű közvetlenül Pripjaty mellet található, Csernobil városától 18 km-re.

Pripjaty város lakosságát evakuálták a baleset után és mind a mai napig nem költöztek vissza, szellem város. Csernobil városban most is élnek. A volt pripjaty-i lakosok egy Szlavutics nevű városban kezdtek új életet. Az erőműben dolgozók is itt települtek le, mert az erőmű 2000. december 17-ig üzemelt.

2010. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Egyébként azt nem értem, hogy ha a munkásoknak és családjaiknak építették, hogy a csudába volt 49 400 lakosa :D Egyébként sejtem , hogy beköltöztek, meg stb. de ez elég gyors népesedés volt.

Külömben őrületes rajongója vagyok, és egyszer el is jutok ida remélem.

2010. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert az erőműnek volt egyedül 7-8ezer dolgozója.viszik a gyerekeket, feleségeket, így kb 30000 embernek kell hely. De ennyi embernek kellenek boltok, orvosi ellátás, iskolák, szórakozás, ezzel további embereknek adnak munkát.
2010. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemes google-earth-el skubizni a környéket. Sokat tanulhat belőle az ember. Jó utána úgy kimenni, hogy az ember tudja, hogy mi-hol-merre található, mert annyira böngészte előtte otthon. Legalábbis én így éreztem :)
2011. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!