Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen távcsővel azonosítható...

Milyen távcsővel azonosítható az emberi arc 8-10 km távolságról?

Figyelt kérdés

Megfigyeléshez vennék távcsövet, így érdeklődnék, hogy 8-10 km távolságból az emberi arc, vagy kisebb tárgy milyen, mekkora nagyítású távcsővel látható?


Régi Touriszt márkájú orosz távcsövem van, 20x50-es, de a 20-as nagyítással ekkora távolságról csak házak láthatók (autók már nem).


Néztem, a normál kézi turista távcsövek 50-es nagyításig vannak (nem tudom ez elég-e), e-felett már csillagászati távcsövek vannak 100-as nagyítás felett (ez kicsit soknak tűnik).

Valakinek tapasztalata?



2015. szept. 6. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
A Hubble-lel.
2015. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez több milliós 700 mm-es gyújtópontú optika kellene, olcsóbb lenne megvenni a szomszéd telket...
2015. szept. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A házam és a nyaralóm között 8-10 km távolság van, tiszta rálátás. - A probléma a közbiztonsággal van, vagyis hogy már vasfűrésszel vágják ki a kerítésoszlopaimat!

Ami azért nem egy csendes dolog, és nem túl gyors, mégis mindenki mélyen hallgat, nem lát semmit, nem csinál semmit, a rendőrség 40 perc alatt érne ki (ki sem mennek).


Én azért szeretném tudni kik járnak oda...

2015. szept. 6. 18:13
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez eseteben egy kamera nem lenne jó megoldás?
2015. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nincs áram (utcai alumínium tokos szekrény villanyelosztót pár hónapja ellopták), félek a kamerával is ez történne.

Jó lenne akció közben tetten érni őket, fényes nappal dolgoznak, nyugdíjasként ráérnék figyelni, és így mozgósíthatnék valakit, hogy el is kapják a tolvajokat.

2015. szept. 6. 19:45
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát ha ez a helyzet, akkor leginkább ezt tudnám javasolni:

[link]

Bár sokat kell vele gyakorolni, de nagyon hatékony tud lenni a problémád megoldása szempontjából. Két apró gond van vele, nagyon drága és nem valószínű hogy legális.

2015. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát ehhez nem kell az arc nagyítása ,azt még állványról se hinném hogy beremegés nélkül meg tudnád oldani.


Egy kisebb távcsővel is láthatod ha vágják a kerítést és motorral helyszínre menni tetten érni kamerával őket.


A csillagászati távcső csillagászati árba kerül ráadásul csak télen 0% páratartalom mellett látnád benne az arcokat ,teljesen életszerűtlen hogy pont aznap olyan időjárás legyen a betörők inkább sötét ködös vagy délibábos időben mennek.

2015. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Esetleg 8K felbontású digitális távcső.
2015. szept. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vree ***** válasza:

Arcfelismerés szabad szemmel is már erősen romlik 10 méteren túl, és olyan 40 m-n túl lehetetlen. (Egy jogi per kapcsán olvastam erről, ahol ezt hivatalosan is kimondták.)

Szóval többszázszoros nagyításon alul ne is reménykedj szerintem.

2015. szept. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

" Esetleg 8K felbontású digitális távcső."


Remélem csak trollkodásból írtad.

2015. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!