Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az emberi agynál létezik...

Ha az emberi agynál létezik az univerzumban komplexebb szerveződés, az számunkra felfoghatatlan?

Figyelt kérdés
Nem mennyiségbeli, hanem inkább minőségbeli különbségekre gondolok.
2015. aug. 14. 19:35
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag igen, mert már az emberi agy is éppen elég komplex ahhoz, hogy ne értsük teljesen. Elméletileg azonban csak idő kérdése, hogy mind a kettőt megértsük, és az idő arányos a komplexitás mértékével.
2015. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Elméletileg azonban csak idő kérdése, hogy mind a kettőt megértsük, és az idő arányos a komplexitás mértékével."


Milyen elmélet szerint? Tudnál valami kiindulópontot adni ehhez?

2015. aug. 14. 19:48
 3/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen szinte bármi a környezetedben, akár egy kavics is olyan komplex, hogy az agyad nem bírja felfogni _teljesen_ az információtartalmát. Az még nem jelenti azt, hogy nem tudunk egy többé-kevésbé jól működő modellt használni róla, az idegrendszert ezt a módszert alkalmazza az utóbbi félmilliárd évben, eléggé sikeresen.
2015. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1) az hogy mi mennyire komplex eléggé szubjektív

2) az, hogy mit tudunk felfogni nem igazán korlátolt. Ha foglalkoznak vele 1000 évet, hogy megértsék és érthetően tovább tudják adni, akkor érthetővé válik. Nincs olyan, hogy valami természeténél fogva felfoghatatlan az ember számára. Max még nem töltöttek elég időt azzal, hogy megpróbálják felfogni.


Szóval szerintem a kérdésnek valójában semmi értelme.

2015. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Szóval szerintem a kérdésnek valójában semmi értelme."


Talán pont a kérdés értelem volt felfoghatatlan számodra :-)

2015. aug. 14. 20:48
 6/12 A kérdező kommentje:
*értelme
2015. aug. 14. 20:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem szubjektív kérdés a komplexitás. Bármi komplexitását meg lehet adni a generáló függvényének hosszával. Egy kő lehet, hogy nagyon bonyolult, ha minden atomjának helyét és minőségét le akarod írni, de mivel ez véletlen eloszlással modellezhető, a generáló függvénye rövid lesz. A teljes emberi test kifejlődéséhez szükséges információ sem irdatlanul komplex, elfér a DNS-ben, nagyjából 25 Megabyte. Persze ehhez még hozzájön az emberi agyban elraktározott tapasztalati információ, ami viszont valóban szubjektív.
2015. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi az a generáló függvény? Sem én nem ismerem ezt a kifejezést, sem a google.

Egy kő hogy lenne már véletlen eloszlással modellezhető?

Az ember pedig egyértelműen nem írható le a DNS-ével. Az emberhez tartozik a DNS-en kívül minden külső hatás. Nem csak az agyában levő tapasztalatok, de mondjuk az izmainak a fejlettsége, a csontjainak a tápláltsága, a tüdeje (pl. dohányos vagy nem), meg minden más is. Vagyis a DNS nem adja meg az embert. A DNS-ben levő információ nem elegendő az ember jellemzésére.

2015. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lemaradt: mi az a "véletlen eloszlás"? Én ilyen eloszlásról még nem hallottam.
2015. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Javítson ki a válaszadó ha tévedek, de szerintem generáló függvény alatt azt a függvényt érti ami előállítja (és megadja vagy leírja) egy adott objektum minden lényeges tulajdonságát (vagy elemét).


Pl. mi a generáló függvénye a négyzetszámoknak? f(x) = x^2. Egy kő esetében persze ettől jóval bonyolultabb függvényről van szó, de elméletileg nem zárja ki semmi hogy megtaláljuk a generáló függvényét.


A komplexitás szerintem is mérhető objektíven, bár nem vagyok biztos benne hogy minden esetben megfelelő a generáló függvény hossza.


Véletlen eloszlás:

ha beírod hogy "random distribution", akkor fogsz találni információkat erről.


Pl. [link]


Nem konkrét eloszlás típust jelöl, hanem inkább egy gyűjtőnév.

2015. aug. 15. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!