Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az etilcsoport eltávolítható...

A legviccesebb kérdése:

Az etilcsoport eltávolítható egy vegyületből?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, fenil-etil-aminból lehet-e valahogy fenil-amint, azaz anilint csinálni. Sokat segítene a válasz.
2015. szept. 8. 15:15
 1/3 Ozmium42 ***** válasza:
Hidrolízis.
2015. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anilint úgy a legegyszerűbb csinálni, hogy bemész a vegyszerboltba (József krt. 65) oszt' veszel.

Bé kérdés: minek neked anilin?

Cé kérdés: különösen annak függvényében, hogy ennyit nem tudsz?

Ugyanis nem lehet kábulni tőle. Illetve lehet, de ahhoz sok kell belőle, meg igencsak kellemetlen, mert hányást, hősüllyedsét, súlyos methemoglobinériát és vesekárosodást okoz.

Egyébként meg marhára nem bonyolult, híg, fél százalékos sósavval főzöd három órát, oszt' annyi.

2015. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves büdös nyúl! (xDDD)


1. A József krt-i vegyszerboltba 2 okból nem megyek ilyen céllal:

-mert szolnoki vagyok

-mert nem árulnak anilint

Viszont nekem van itthon fél kiló felesleges fenil-etil-amin hidrokloridos só formájában, amiből talán lehetséges lenne az anyag kinyerése.

2. Egy kísérlethez kellene p-nitroanilin, aminek ez az alapja.

3. Ez magas szintű szerves kémiai ismeretet kíván, és könyvben nem igazán írják le az anilingyártást PEA-ból.

Mindenesetre köszönöm a válaszodat.

2015. szept. 9. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!