Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lövik ki a radioaktí...

Miért nem lövik ki a radioaktív vizet mondjuk az űrbe?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy cikket h mennyire sok pénzt költenek a japánok arra, h azt a sok radioaktív vizet ami szivárog berakják a tartályokba, de onnan tovább nem tudnak vele mit kezdeni.Nem lenne egyszerűbb, ha valami űrhajóval kilőnék az űrbe, mondjuk ne oda ahol minden kering hanem távolabb kicsit aztán ott hagynák.Nem szidni nem értek hozzá lehet nagy baromságot mondtam :DD

2015. szept. 19. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
1 kg "hasznos" teher feljuttatása az űrbe több százezer dollárba kerül.
2015. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Azert mert nagyon draga,es a fold gravitacios vonzasa miatt vissza kerulne.
2015. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

azt értem h sokba kerül de már írták h dollár milliárdokat költöttek kutatásra h mit tudnának csinálni vele de egyik se működött..

igen de nem húzná vissza ha elég távol lőnénk aztán csak úgy sodródhatna a világűrben nem?

2015. szept. 19. 19:04
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
A rakéták még nem olyan megbízhatok nem szerencsés rádioaktiv anyagot juttatni a légkörbe.
2015. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Egyrészt amit előbb írtak, mert drága. Másrészt meg nem kellene összeszemetelni a Föld körüli pályát
2015. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért költenek dollármilliárdokat kutatásra, hogy kitaláljanak egy olcsó módszert és ne kelljen minden egyes adag eltüntetéséhez dollármilliárdokat elkölteni. Amúgy olcsóbb megvárni, hogy szinte 0 legyen a sugárzása annak a víznek, mint kilőni az űrbe ez tuti még ha cézium meg hasonlók vannak benne és évtizedeket kell várni akkor is.
2015. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Mint ahogy írtam a biztonság a legnagyobb probléma az ára valoszinűleg olcsobb lenne mint a jelenlegi tárolása. Már jó pár magán ember is képes kifizetni űrutazást. És ha napbalőnék semmi nem maradna utána, a nap már ígyís erösen rádiokativ. És jó pár gazdag állam érdekelt lenne benne hogy müködjőn. Korlátlan független tiszta energia. Lenne rá pénz ha biztonságosan tudnák kivitelezni.
2015. szept. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztonságos. Ha minden radioaktív hulladékot kilőnénk az űrbe, akkor elkerülhetetlenül lennének balesetek. És ezek a balesetek több tonna radioaktív hulladékkal szórnák meg az atmoszférát, ami egy atomháború eredményeihez hasonló következményekkel járhatna.
2015. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 sadam87 ***** válasza:
100%

Bár a helyzet nem annyira rossz, mint az első válaszoló írja, 1 kg hasznos teher alacsony Föld körüli pályára állítása jelenleg 5-10 ezer $.

[link]

A fenti linkben, az alfejezet végén azt írják, 2013-ban naponta 400 tonna hűtővizet pumpáltak a reaktorokba, és ugyanennyi víz szivárgott be (jelenleg nem tudom mi a helyzet). Ezt kellett kiszivattyúzni, megtisztítani a radioaktív izotópoktól, és ezután lehet visszaengedni az óceánba. Nagyon optimista, 5000 dollár/kg feljuttatási árral számolunk, akkor is napi 4 milliárd dollárt kellett volna belefektetni a víz feljuttatásába. Pedig csak az alacsony Föld körüli pályára szánjuk, ami nagyon nem biztonságos, hiszen a légkör fékező hatása miatt pár év után visszahullna a Földre. Emellett nem számoltunk a hordozó tartályok tömegével, sem az indítási pontra történő szállítással, előkészítéssel. Így is mintegy 1500 milliárd dollárba kerülne csak a 2013-as év "termésének" fellövése. (És akkor még nem is említettem a már előttem is felhozott biztonsági kockázatokat).

A fukhusimai kármentesítés eddigi költsége mintegy 250 milliárd dollár volt. Ez valóba elég sok, de csak töredéke annak, amit te terveznél.

[link]

[link]

2015. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
értem szóval nagyon veszélyes és drága akkor még egy darabig hordókba lesznek :D
2015. szept. 19. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!