Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az, hogy a tehetetl...

Mit jelent az, hogy a tehetetlenségi nyomaték a tömeggel analóg mennyiség forgómozgásnál?

Figyelt kérdés

[link]


Kikerestem az analóg jelentését: hasonló, megegyező, bizonyos szempontból megfelelő.

Szóval nem értem.


"Egy merev test tehetetlenségi nyomatéka egy adott tengely körül azt adja meg, hogy „mennyire nehéz” megváltoztatni a szögsebességét a tengely körül."

A tengely itt kör alakú pályát jelent?


2010. márc. 14. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt hogy a forgómozgást hasonló egyenletek írják le mint az egyenes irányút. Ott ahol az egyikben m szerepel a másikban J, ahol az egyikben sebesség a másikban körfrekvencia stb.
2010. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebből - a tehetetlenségi nyomaték a tömeggel analóg mennyiség forgómozgásnál - hogy lenne ez - a forgómozgást hasonló egyenletek írják le mint az egyenes irányút ?
2010. márc. 14. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Például így:

egyenes mozgásnál: p=mv; F=ma

forgómozgásnál: N=Θω; M=Θβ

2010. márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most sem értem.:(
2010. márc. 14. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!