Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki tud olyan internetes...

Ki tud olyan internetes oldalt, ahol 9. -es biológiát magyaráznak (citológia-sejttan)? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Nagy problémám, hogy eddig sajnos nem nagyon tudtam készülni biológiából, mert mást tanultam, de kedden ellenőrzőm lesz. Azt gondoltam hozzáfogok, és rögtön megtanulom, de tévedtem. Mivel a füzetből kell tanulni (azt kéri a tanárnő) jegyzeteket írunk és én azt nem értem!

Pontosabban a SEJHÁRTYÁVAL és SEJTSZERVECSKÉKKEL van baj. Egyszerűen annyira tudományosan van leírva, hogy az érthetetlen!

Mi az, hogy membrán?Ciszterna? Periferiális? Szintetizódás? ER, GER? Glaviált?... Egyszerűen leírhatatlanul sok kérdésem van, és KEVÉS IDŐM! :(

HELP!



2015. okt. 5. 08:11
 1/3 klopusz ***** válasza:

Esetleg ez segít?


www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB4QFjAAahUKEwjo1-3i6KrIAhVMWRQKHRY-Cao&url=http%3A%2F%2Fszinyeigimibp.hu%2Fmoodle%2Fpluginfile.php%2F3772%2Fmod_folder%2Fcontent%2F0%2FBiol%25C3%25B3gia_09_tananyag.pdf%3Fforcedownload%3D1&usg=AFQjCNGVqimLCulwmPAxzzSVSkuEWdej_Q&bvm=bv.104317490,d.bGg

2015. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi ez is segit. Tudsz valahol erről videót is? :)
2015. okt. 5. 11:33
 3/3 sadam87 ***** válasza:

Membrán = hártya, ilyen a sejthártya, illetve a sejtszervecskéket határoló hártyák.


Ciszterna: a Golgi készüléket felépítő lapos membránhólyagokat nevezik így.


Periferiális: szélső, központtól távolabbi. (Például a perifériás látás, amikor a szemünk sarkából látunk valamit.)


"Szintetizódás" Feltételezem ez szintetizálódás akar lenni. Ez valaminek az előállítását jelenti.


ER = endoplazmatikus retikulum

GER: ?

Az ER-nek két típusa van, a durva felszínű (DER, angolul RER) és a sima felszínű (SER). GER-el én még nem találkoztam.


"Glaviált"

Fogalmam sincs, mi akar ez lenni, de legalább a google sem adott semmi értelmes találatot.


Itt egy sejtbiológiával foglalkozó egyetemi jegyzet, ez talán segíthet (bevezető előadásra van csak, talán nem olyan nehezen érthető):

[link]

2015. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!