Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biokémiában milyen vegyületek...

Biokémiában milyen vegyületek ezek, és milyen tulajdonságaik vannak?

Figyelt kérdés
[link]

2015. okt. 6. 13:31
 1/4 anonim válasza:

A. glükóz

– Leggyakoribb cukor a sejtekben, sejtközötti

járatokban

– A vér a szénhidrátokat glükóz formában szállítja

B. ez kifogott rajtam

C. koleszterin

– membránok kialakítása

– D-vitamin előanyaga

előanyaga

D. karotin

– Izoprén származék

– Ettől sárga a sárgarépa

E. galaktóz

– Redukciójakor egy hatértékű alkohol, dulcit keletkezik

– Laktáz, tejcukor β-D glükózból + β-D galaktózból áll, szóval a laktáz egyik építő eleme

2015. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen szinten kell ezeket tudni... meg ez a "írjál melléjünk 2-2 tulajdonságot" dolog is elég laza...


A) alfa-D-glükóz. színtelen, szobahőmérsékleten szilárd kristályos anyag.


B) 1-sztearil, 2-oleil, glicerin 3 foszfát. (btw. a képlet hibás, a foszfát csoporton nem stimmelnek a töltések/hidrogének). színtelen, vízben rosszul, de pl. kloroformban jól oldódik, vízben micellát, kettős rétegeket képez.


C) koleszterin. színtelen, szagtalan lipid. Biológiai membránok egyik fő komponense.


D) Ilyen vegyület nincs. Nagyon hasonlít a béta karotinhoz, de van a két végén az fura csoport: H2OH- szoval ilyen nincs. Ugyan sosem voltam jó a "mire gondol a költő" típusú feladatokban, de szerintem ezek sima hidroxil csoportok, és akkor ez sima b,e-karotin-3,3'-diol. Ha a ez a csoport -CH3-OH akkor valami merészebb valami. Nem igazán találtam olyan vegyületet, ami így lenne metilálva. tulajdonságai: vízben rosszul oldódik, delokalizált elektron rendszert tartalmaz, amit a látható fény gerjeszt.


E) D-ribóz. színtelen szagtalan szobahőmérséketen kristályos, édes ízű anyag. (az első válaszoló ezt rosszul tudta, csak szólok)

2015. okt. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! a B-re találtam a neten azt, hogy:foszfolipid. Mit gondoltok, ez lehet?
2015. okt. 7. 14:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a B az egy olyan vegyulet, ami beletartozik a foszfolipidek nepes csaladjaba (olyan lipid, amin ott a foszfatcsoport).
2015. okt. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!