Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol szoktak lenni természettud...

Hol szoktak lenni természettudományos (leginkább biológiai) előadások?

Figyelt kérdés
Esetleg kémiai dolgok is érdekelnének, laborlátogatások, mikroszkópok, de nem tudom, hogy van-e erre lehetőség kutatók éjszakáján kívül. Nagyon szeretem a kutatók éjszakáját, de ez az évi egy "adag" nem elég, elég telhetetlen vagyok. :) Bármilyen előadás érdekelne igazából, lehet beülős is, nyílt egyetemi, bármi. Valaki ötlet?

2015. okt. 7. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ELTE TTK-n, ha sikerül megnézned a biológusok órarendjét, akkor tök nyugodtan beülhetsz egy-egy bioszelőadásra, ha nem zavarsz közben senkit.
2015. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első jól mondja, meg kiegészíteném még, hogy szoktak szervezni extra előadásokat érdeklődőknek ugyanitt. :) A bioszos témájút Élő adás - előadások a biológia világából címmel rendezik, kémiás is van, azt hiszem Alkímia ma címen. Érdemes utánanézni én ezekről tudok. :)
2015. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon szépen köszönöm!!!
2015. okt. 8. 09:46
 4/10 anonim ***** válasza:

az egyetemi nagyelőadós dolgok igazából mese habbal kategória, és szerintem ahhoz túl száraz és tömény, hogy azt egy utcáról betévedt ember befogadja, egyébként a kutya nem veszi észre, hogy van-e a 200 állandón kivül egy két potyautas mostanában amúgy ne menjél, mert a negyedéves évfolyam ZH-kat most írják a 6-7. héten

a gyakorlatok meg úgy néznek ki, hogy egyrészt névsorolvasás van másrészt 15 ember van benn, itt törtnnek egyébként az "érdekes" dolgok

idézőjelben, mert iszonyú sok marhaságot kell megtanulni


van még a kutatók éjszakája (illetve most volt), ami nekem BSC-s szemmel iszonyúan lebutított dolgokat hoz el a közönségnek

nekem kicsit magasabban van már a 'hűha' léc

2015. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az én "hűha" lécem, pedig akkor ezek szerint alacsonyabban, ugyanis a mások által száraznak vélt előadásokat kifejezetten kedvelem. Nem tudom, hogy te hol jártál kutatók éjszakáján, én az mta ttkn két előadást is meghallgattam és nagyon nem volt lebutítva, sőt. Egyébként nem egy utcáról betévedt ember vagyok, valószínűleg megérteném a dolgokat. És nem gyakorlatra gondoltam feltétlenül, azt már kutatók éjszakáján laborban csináltam.
2015. okt. 8. 16:28
 6/10 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

Ha ennyire érdekel, akkor esetleg be is iratkozhatnál egy egyetemre. Egyébként szoktak szervezni pont ilyen érdeklődöknek szóló előadásokat, ilyen például a Budapest Sciene Meetup [link]

A PTE-n pedig az oktatók rendszeresen tartanak ismeretterjesztő előadásokat az érdeklődőknek, ennek a programsorozatnak Nyitott Egyetem a neve [link]

Hasonló előadássorozatot a DE TTK Biológiai és Ökológiai Intézete is szervez, ha jól tudom, csak sokkal ritkábban, viszont főleg meghívott, külföldi előadókkal. Most hirtelen más nem jut eszembe.

2015. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Haha, még két évem van hátra gimnáziumból, csak olyan szinten szenvedélyemmé vált a tudomány, hogy nem bírom ki nélküle. De ha végeztem gimnáziummal természetesen biológiát fogok hallgatni egyetemen. :) Köszönöm a választ!
2015. okt. 9. 21:22
 8/10 A kérdező kommentje:
(tetszik a nickneved egyébként. :D)
2015. okt. 9. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


nézz ki egy számodra szimpatikus előadást.

gytk-n most sejtbiológia van első évfolyamon, következő félévben genetika. Esetleg ülj be ha tudsz, biztos érthetőbb, mint az anatómia, fejlődéstan Áok-ról.

2015. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. okt. 9. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!