Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a magyarázata?

Mi a magyarázata?

Figyelt kérdés

A matematika feladatom lényege, hogy 8 db tetszőleges számból ki tudunk választani kettőt úgy, hogy ha azt a két számot egymás mellé írom le, akkor a kapott új 6 jegyú szám osztható lesz 7-tel.


eljutottam addig, hogy bármely nyolc 3 jegyű szám esetén találunk 2 számot amely osztható héttel, amelyet egy oszthatósági szabály alapján vezettem le, de a miértjére nem jövök rá....

Tudna valaki segíteni???


2015. okt. 9. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi?

Akkor most csak három jegyű lehet az a nyolc darab szám? Mert ezt nem írtad le az elején. És nem igaz, hogy bármely tetszőleges nyolc háromjegyű szám közül lesz kettő amik oszthatóak héttel. És egyáltalán nem igaz, hogy ha egymás mellé írod akkor osztható lesz héttel.

Fogalmazd meg értelmesen a problémát kérlek.

2015. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bármely nyolc 3 jegyű szám esetén találunk 2 számot amelyek héttel osztva ugyanannyi maradékot adnak - hiszen csak 7-féle maradék lehet.

Ezeket egymás mellé írva, a kapott új 6-jegyú szám osztható lesz 7-tel.

Az oszthatósági szabály alapján.

2015. okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze ez a 8 darab szám mind három jegyű, és ebből mindig talalálunk két számot ami osztható lesz, de csak a miért részét nem tudom :/
2015. okt. 9. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, valahol rosszul fogalmazol. Nem igaz, hogy bármely 8 számból kettő összerakva, osztható héttel.

Van egy csomó szám, amire ez nem igaz. A 8 darabot ezek közül választom. Ez is a bármely kategóriába tartozik. És nem teljesül az állítás, hiszen direkt így választottuk.


Kell még egy feltétel. Például bármely "egymás utáni" 8 szám. Ekkor igaz az állítás.

2015. okt. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Falra hányt borsó?

#3: "...és ebből mindig találunk két számot ami osztható lesz" NEM!

...és ebből mindig találunk két számot amit ÖSSZERAKVA osztható lesz... IGEN!

#4: "Nem igaz, hogy bármely 8 számból kettő összerakva, osztható héttel."

De igaz. Bármely 8 3-jegyű számból ki lehet választani kettőt, amit összerakva, héttel osztható számot kapsz.

2015. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt kellene megindokolnom, hiszen eddig eljutottam, de a magyarázatot nem tudtam megadni, hogy miért is igaz bármely 8 3jegyű számra
2015. okt. 10. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!