Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikán csináltunk egy kísérle...

Fizikán csináltunk egy kísérletet! MI a magyarázata?

Figyelt kérdés
Egy égő gyertyát beletettünk egy éezárt lekvárosüvegbe és leejtettük majd elkaptuk... A láng egyből kigyulladt. Mi az oka ennek?:D
2015. febr. 13. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy tettétek be az égő gyertyát a zárt lekvárosüvegbe ???
2015. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a szén-dioxid mozgása, áramlása lesz a magyarázat, bár én sem értem, hogy hogyan folyt pontosan a kísérlet. :)
2015. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lekvár jól ég.
2015. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Normál helyzetben (nem szabadesésnél) a meleg (kitágult) égéstermék elhagyja a lángot környezetét és felfelé száll mert könnyebb lesz mint a környező levegő. (Arkhimédész törvénye szerint felhajtóerő hat rá).

Ez a folyamat megszűnik szabadesésnél mert nem lesz felhajtóerő így az égéstermék nem távozik a lángtól és végül a láng elalszik oxigén hiányában.

2015. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a "kigyulladt" szót úgy értettem, hogy újra meggyulladt. :)
2015. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az szabadesés során a láng elalszik de a gyulladási hőmérséklet még megmarad egy ideig.

Ha az esésnek vége akkor újra oxigén kap és vissza gyulladhat.

2015. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hominida ***** válasza:

Az az érdekes, hogy az egyszerű elmélet szerint várhatótól eltérően a láng súlytalanságban sem alszik ki teljesen. Jobb híján ezt a videót találtam: https://www.youtube.com/watch?v=9zdD7lfB0Fs , de láttam már jobbat is.


A kérdezőnek: A leírásodban elfelejtetted leírni azt, hogy a láng az ejtés közben kialudt. És az elkapáskor újra kigyulladt. De a lényeget már elmondták: a láng szokásos égésének feltétele az, hogy a meleg égésgáz felfelé elhagyja az égő anyagot (kanócot), és alulról a helyére friss levegő érkezik. Az ejtés közben a "felfelé" szűnik meg, de rövid idő után, az elkapáskor újra megszületik.

2015. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!