Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik ország kezdte el az...

Melyik ország kezdte el az űrkutatást?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy amerika vagy oroszország kezdett el először foglalkozni az űrrel?
2010. márc. 16. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Azthiszem Oroszország, viszont nagyon versengtek egymással...Egy pillanat és megnézem :)
2010. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nos, megint én.Az űrkutatásokat Oroszország kezdte, ám Amerika hajtotta végre az első Holdra szállást.
2010. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dymo ***** válasza:
legalábbis azt mondják hogy leszálltak :D
2010. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 válaszoló vagyok

Ja, van benne valami...

2010. márc. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az űrkutatás kezdetét általában 1957. október 4-től a Szputnyik 1 felbocsásától számítják, noha tágabb értelemben már az 1946-ban Bay Zoltán vezetésével végrehajtott Hold reflexiós kísérletek is az űrkutatás részét képezik.
2010. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mit veszünk űrkutatásnak. Már az ókori egyiptomiak is foglalkoztak csillagászattal, persze eszközök híján szabad szemmel űrhajók nélkül, de így is rengeteg mindent felfedeztek és megfigyeltek.
2010. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az oroszok lőttek fel legelelőször az első állatot (Lajka kutya) az első embert az űrbe (Gagarin), ők tettek először űrsétát (Leonov), az első ember a Holdon azonban az amerikaiaknak sikerült. Azóta is nekik köszönhetjük a legtöbb és legfontosabb űrkutatási programot.
2010. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz! amúgy énúgy hallottam, hogy az első állat az űrben az egy teknős volt.
2010. márc. 17. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!