Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi a lehetséges...

Szerintetek mi a lehetséges maximális sűrűség? (Részleteket lásd alul)

Figyelt kérdés

Az eredeti kérdés az, hogy legfeljebb hány százalék levegőt lehet keverni a héliumhoz, hogy az adott lufi még éppen felszálljon. (Versenyfeladatban találtam)

A probléma csak az, hogy nincs megadva az a sűrűségérték, aminél még éppen felszáll a lufi. A levegő sűrűsége a Wikipédia szerint 1,1843 kg/m3, vagyis 29,01535 g/mol.

Van ötletetek, hogy hol húzzam meg a határt?



2015. okt. 17. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

> „Van ötletetek, hogy hol húzzam meg a határt?”

Arra nincs, viszont Arkhimédész törvényét ajánlom a figyelmedbe, meg szerintem érdemes lenne figyelembe venni a lufi tömegét.


Ha egy linket adnál a pontos versenyfeladathoz, az jó volna. (Meg ugye már nem aktuális?… Csak mert akkor csalónak fogom érezni magam.)

2015. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Három adat is hiányzik:

A lufi tömege, mekkora térfogatúra lehet felfújni, hány °C van.

2015. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A feladat aktuális, de nem akarom, hogy más oldja meg, ezért nem adtam meg a többi adatot. Egyébként a hőmérséklet 25°C, de a lufi tömege és térfogata is meg van adva. Egyedül ezzel van bajom, hogy mikor száll fel még éppen.

Arkhimédész törvénye viszont jó ötletnek tűnik, és azt hiszem, azzal már ki fogom tudni számolni.


Köszönöm a segítséget! :)

2015. okt. 18. 17:38
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem a feladat elhanyagolja a lufi rugalmasságából származó összehúzó, sűrítő erőt, amitől a lufi tartalma a légnyomásnál magasabb nyomáson van.
2015. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Valóban, ez nem elhanyagolható, akár több század bar is lehet a túlnyomás. Egy versenyfeladatban ezt is meg kellene adni. :D

Így sem lenne túl bonyolult, ha már tanulták a gáztörvényeket.


Tipp: lufinyi x sűrűségű gáz tömege + lufi tömege = lufinyi levegő tömege ; -> x -> keverékarány

2015. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
Arra gondoltam, ilyen kis felhajtóerő értékeknél lényeges lehet ez is. :)
2015. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!