Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy keletkeznek az algák?

Hogy keletkeznek az algák?

Figyelt kérdés
2008. szept. 11. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Az alga egy élőlény, ergó egyik algából keletkezik a másik, magyarul szaporodik.
2008. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de hogy keletkezik egy pohár vízben,amiben eredetileg tuti,hogy nem volt alga..(?)
2008. szept. 11. 12:28
 3/9 A kérdező kommentje:
kérdezhetném úgy is:hogy keletkezik az első alga?vagy muslica?ők is képesek egy légmentes zárt térben ott teremni..
2008. szept. 11. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan vízben, amiben tuti, hogy nem volt alga, nem keletkezik. Ha fogsz egy üveget, megtöltöd vízzel, kuktában főzöd harminc percig, és kiteszed az ablakba, abban nem nő ki alga, hacsak be nem fertőzöd. (Ha egy üveg vizet, táptalajt, infúziót, ampullányi gyógyszert vagy bármit rendesen csíramentesítesz, hosszú évek alatt sem zöldül be.)


Alga és muslica nem képes légmentesen zárt térben megjelenni. Egy muslicapetéből kibújhat egy kukac, amiből lesz egy új légy, egy alga osztódhat akárhányszor, amíg be nem zöldíti a vizet, de a semmiből egyik sem képes ott teremni.

2008. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Ezt a kérdést már a felvilágosodás idején sikerült tisztázni, a franciáknál. Jól írták le itt neked...


Csak ennyivel maradtál el a tudománytól. Szerintem nézz utána egy kicsit, a többi témának is.

Nem a te kérdésed volt a 'miért kell a részecskéket gyorsítani'?

Mondjuk vígasztaló, hogy te legalább kérdezel...

2008. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok ennyire tudományos válaszokat adni, és nem is tudom mire gondoltál pontosan (akvárium medence), de az tuti, ha az akváriumot nem világítod meg vagy nem rakod napfényes helyre, a víz biztos algásodni fog. Mi konkrétan úgy jártunk,, hogy a medencét letakartuk egy hétre a telken, algaölőt elfelejtettünk rakni a vízbe, úgy bezöldült mint a sz*r.

üdv kispetya

2008. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem én írtam a részecskés kérdést:)ellepték a vörös algák a poharamat,amiben ásványvizet hagytam három napig.a sajt a sajttálban-búra alatt-délutánra tele lett muslicákkal.ezért kérdeztem:)
2008. szept. 12. 09:28
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Azt azért nem gondolhattad, hogy a muslicák a sajtban képződtek újonnan??? A sajtból? Vagy honnan?


Mondtam már, hogy pont ezt sikerült tisztázni annak idején a franciáknak. Már jó rég. És elsőre ők is csak annyit tettek, hogy normálisan letakarták az ételt.

2008. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

xD

Menyi okos ember, legalábbis azt hiszik magukról...

Amikor az algák kialakulta sok millió éve, még csak eggyetlen tóban vagy tegnerben voltak, de ha van valahol egy pocsoja az röktön algás lesz, hogy lehet ez?

Egyszerü: a mikorszkópikus algák amikor kiszárad a vízfelület ahol élnek maguk is kiszáradnak, és mivel nagyon aprók (egysejtüek) a szél könnyen elszállíthatja őket és igy belekerülnek minden vízbe, a muslinca meg, ha a pálikagyártásra gondolsz, akkor a hordó nincs teljesen légmentesen zárja és a muslinca bejut a berem alatt.

2009. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!