Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Találtam egy régi csontot,...

Találtam egy régi csontot, szerintem dinoszauruszé, hol lehet bevizsgáltatni?

Figyelt kérdés
Egy kiszáradt tóban

2015. okt. 30. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Hacsak nem 10 méterrel az iszap alatt találtad akkor az nem dínó
2015. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Van fogalmad róla, hogy 65 millió év alatt mennyit változott a földfelszín? Az tó valószínű nem is létezett még akkor. Kutya vagy macska csontot találtál...
2015. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

"szerintem dinoszauruszé"


Ennyi erővel szerintem meg mammuté, így látatlanban. :P

2015. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Aki leszavazott az nem tudja, hogy 65 millió éve haltak ki a dínók, vagy ő maga is egy dínó?
2015. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem azért szavaztak le, mert egy macska vagy egy kutya csontja nem éppen akkora mint egy dinoszaurusz csont, így csak egy nagyon buta ember tudná összekeverni őket. Inkább valami szarvas csontját találhatta
2015. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az lehet
2015. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Szerintem a természettudományi múzeummal vedd fel a kapcsolatot.

Először is írd meg nekik az esetet (azt nem írnám hol találtam) és csont mérete, esetleg egy fotót csatolj mellé. Ha feltehetően valami muzeális darab úgyis harapni fognak rá és keresnek majd.

2015. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A dinoszaurusz csontok anyagukat tekintve általában nem csontok, hanem megkövesedett fosszíliák, tehát eredeti csontanyag már nincs bennük. Ha az valóban csont, akkor valószínűleg egy nagytestű emlős lehet, ahogy előttem is írták. Mondjuk megvizsgáltatni meg lehet, de sokat ne várj tőle.
2015. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet hogy már meg kellett volna kövesednie ha valóban dínó csont lenne... Ez meg ugye csontszerű forma de nagy és agyar vagy karom forma , este teszek fel képet!!

Láttam már pár marha meg disznóvágást, bontást, ilyen csont nincs bennük, (még ló ia lehet).. De már valószínű hogy nem őslelet :-)

2015. okt. 30. 19:54
 10/15 A kérdező kommentje:
2015. okt. 30. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!