Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha készítek otthon egy fizikai...

Ha készítek otthon egy fizikai elméletett, hova adjam le?

Figyelt kérdés

További tudnivalók:

Nincsen semilyen felsőfoku végzettségem csak a fizikát nagyon értem,és kitaláltam egy elméletett

Kitaláltam egy új elméletett,de hol lehet ezt az elméletett beadni hogy megnézzék,kaphatok fizikai nóbel díjat.



2015. nov. 5. 17:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Az elméleteket nem a díjak miatt kell gyártani. Szóval megoszthatod itt is, ha úgy gondolod, hogy nem veszélyes a társadalomra, hanem annak építését szolgálja.
2015. nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A kerdes szinvonalabol itelve kb. 10 eves lehetsz. Javasolnam az asztalfiokot, ahol az 'elmeletett' tarolhatod.
2015. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 2xSü ***** válasza:
100%

Ha kísérletileg nem igazolod, akkor az nem elmélet lesz, hanem hipotézis, és mint ilyen, önmagában meddő. Sokféle dolgot ki lehet találni, a kulcs, hogy tudod-e az elméletedet kísérletekkel igazolni. Illetve kulcs az is, hogy az általad összerakott elmélet képes-e több dolgot magyarázni, összefogni, mint a jelenlegi elfogadott elméletek. Ha nem, akkor nyugodtan dobhatod a kukába. Szintén kérdés, hogy az elméleted feltételez-e olyan entitást, jelenséget, összefüggést, ami nélkül a jelenlegi elméletek már képesek magyarázni a világot. Ha igen, akkor nagyon nagy eséllyel szintén mehet a kukába.


Persze ennek megítéléséhez szükséged lenne arra, hogy ismerd alaposan, mélységében a jelenlegi elméleteket. Most ez kb. olyan, mint egy gyerekkori játszótársam, akinek az volt az „elmélete”, hogy a Nap lemegy, majd megfordul, és Hold formájában jön fel. Igen csodálkozott, mikor megmutattam neki egyazon pillanatban az ég két különböző részén a Napot és a Holdat, amely egyszerre volt látható. Ő nem ismerte a napfogyatkozást, holdfogyatkozást, stb… (Oké, volt vagy 6 éves talán.) Szóval nyugodtan írd le az elméletedet. Nagy (99% feletti) valószínűséggel aki kicsit több ismerettel rendelkezik, pontosan tudja, hogy miért nem tartható, miért vetné el nekifutásból az, aki mondjuk fizikából doktorált, vagy csak elvégzett egy műszaki egyetemet.


Nobel-díjat így természetesen nem fogsz kapni érte, de legalább tanulhatsz belőle valami olyat, amit addig nem tudtál.

2015. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Megkereshetsz vele egy fizikust, aki leellenőrzi. De azért egy helyesírás-ellenőrzést futtass rajta, mert anélkül senki sem fogja komolyan venni.
2015. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ezt az elméletet lehetne kisérlettel igazolni,de nekem valaki azt mondta egyetemre kell leadni ott elfogadnák ha elmagyarázom igaz ez?
2015. nov. 5. 18:00
 6/24 anonim ***** válasza:

"Sokféle dolgot ki lehet találni, a kulcs, hogy tudod-e az elméletedet kísérletekkel igazolni."


Nem ez fogja eldönteni, hogy érdemes-e foglalkozni az ötlettel. Simán fellehet kelteni a figyelmet kísérleti bizonyítás nélkül, különben az elméleti fizikusok kihaló félben lennének. Maga a kísérleti bizonyítékok egy kicsivel későbbi stádiumban kerülnek elő, mikor a hipotézis már átment az elméleti fizikusok szitáján átkerül a kísérleti fizikusokhoz, és ott dől el, hogy mennyire van összhangban a valósággal. Ha egyáltalán tesztelhető.


"Illetve kulcs az is, hogy az általad összerakott elmélet képes-e több dolgot magyarázni, összefogni, mint a jelenlegi elfogadott elméletek. Ha nem, akkor nyugodtan dobhatod a kukába. "


Ha az elmélete magába foglalja a többinek a cáfolatát, vagy a téma megközelítési hiányosságát, több mint elég.


Kérdező! Komolyan nem tudom, hogy mit kovácsoltál össze a fejedben, jó-e vagy rossz, de azt javaslom ne ide, ne anonim oldalakon tett közzé, mert ha tényleg jó, akkor úgy elfogják lopni, ahogy annak a rendje. Inkább keresd meg az elméleted alappilléreit, és egyesével ellenőriztesd le őket, akár itt is.

2015. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Itt vannak fizikához jól értő emberek, ha ide beírod, megmondjuk, mennyire értékelhető az elmélet. Becsszó nem fogja senki ellopni.
2015. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Itt vannak fizikához jól értő emberek, ha ide beírod, megmondjuk, mennyire értékelhető az elmélet."

Dehogyis! Nem szabad leírni, mert ELLOPJÁK az ötletet!!!! :D És majd ők kapnak érte nóbel (sic) díjat.


Nézd kedves kérdező, én nem akarlak elkeseríteni, de annak gyarkorlatilag nulla az esélye, hogy a modern fizikában bármiféle értékelhetőt hozzál össze szakirányú végzettség nélkül. Bár elolvasva a kérdést mégegyszer, ezer százalék, hogy csak trollkodsz.

2015. nov. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem kell elárulnod a komplett hipotézisedet, csak írd körül, miről szól.

Még annyiból is kiderülhet, hogy van benne valami vagy árnyékra vetődtél.

2015. nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 2xSü ***** válasza:

> Nem ez fogja eldönteni, hogy érdemes-e foglalkozni az ötlettel. Simán fellehet kelteni a figyelmet kísérleti bizonyítás nélkül, különben az elméleti fizikusok kihaló félben lennének.


Igen, de ez csak munkaeszköz a tudományos ismeretek bővítéséhez, és nem produktum. Olyan ez, mint az állvány. Kell az építéshez, de nem ez a produktum. Nota bene nem nagyon szoktak Nobel-díjat osztogatni igazolatlan elméletekre, de még az igazoltság után is csak ritkán az elmélet kitalálója kap Nobel-díjat.


> Kérdező! Komolyan nem tudom, hogy mit kovácsoltál össze a fejedben, jó-e vagy rossz, de azt javaslom ne ide, ne anonim oldalakon tett közzé, mert ha tényleg jó, akkor úgy elfogják lopni, ahogy annak a rendje. Inkább keresd meg az elméleted alappilléreit, és egyesével ellenőriztesd le őket, akár itt is.


Én csodálkoznék rajta, ha ez a forgatókönyv zajlana le. Illetve magát ez a kérdést felmutatva lehet pont bizonyítani, hogy a magadnak tulajdonított elméletet nem te találtad ki, hanem a kérdezőtől kaptad. De 99,99% a valószínűsége, hogy nem lesz mit ellopni. Egy-egy egyetemi tanárt, dékánt kb. naponta keresnek meg mindenféle elméletekkel, és ezek java része maximum az elmélet kiagyalójának a hozzá nem értéséből fakadnak csak.

2015. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!