Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyik a legnagyob...

Szerintetek melyik a legnagyobb hatású felfedezés az emberiség történelmében?

Figyelt kérdés
Én a nulla fogalmának felismerésére tippelnék.

2015. nov. 7. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A tűz. Tűz nélkül megrekedtünk volna a Homo Ergaster fejlettségi szintjén.


Erre a legjobb bizonyíték azt, hogy időszámítsunk előtt másfélmillió és félmillió között semmit sem fejlődött se a technika, se az ember. Ha megnézel ezen egymillió éves időszak elején és végén készült pattintott kőeszközt, semmilyen különbséget nem látsz köztük, szinte reflexből csináltál őket.


500.000 évvel ezelőtt azonban az ősember elkezdte használni a tüzet, és fél millió év alatt ide jutottunk.

2015. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
a tűz az egy elem. nem az ember találta fel... hasznosították de akkor is egy meglévő valami. szerintem a kerék
2015. nov. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"a tűz az egy elem. nem az ember találta fel... "


Ez igaz, csak éppen a kérdező felfedezést írt a kérdésében, nem feltalálást. Egyébként meg az hogy egy elem, az elég idejétmúlt meghatározás a tűzre. Ma már azért ennél lényegesen többet tudunk a tűz mibenlétéről.


Egyébként szerintem is a tűz, pontosabban annak hasznosítási módjainak felfedezése és alkalmazása volt az egyik legmeghatározóbb az emberiség történetében.

2015. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Tislerics Máté ***** válasza:

-Nahát! A kerék jó sok mindenre!


(Persze erre más állatok is rájöttek...)


Ha kizárólag ember, akkor:


-Jé! Ez az elektromosság is jó sok mindenre!

2015. nov. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

"-Jé! Ez az elektromosság is jó sok mindenre!"


Amire ugyancsak rájött néhány állat is :D (Pl. elektromos angolna, elektromos rája)

2015. nov. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"nulla fogalmának felismerésére tippelnék"


A nulla az nem egy fogalom, ez egy nagyon téves megközelítés és nem is kellett felfedezni.


A kérdést én meglehetősen szubjektív módon fogom megválaszolni: számomra az egyik legnagyobb feltalálás az a matematika, mint nyelv. Ugyanis a matematika semmi több mint egy nyelv. Önmagában semmi haszna sincs, azonban tökéletesen használható eszközként amikor valamit le szeretnénk írni.

Én fizikusként végeztem, így elég sok mindent tudnék mesélni erről. Amikor az ember találkozik egy jelenséggel, akkor megpróbálja azt megérteni, aminek nyomán egy modellt alkot a leírására. Ezt a modellt a matematika nyelvén fogalmazza meg, mint ahogy tett így Higgs is pl., amikor ő egy kicsit másképp írta fel azt a bizonyos mindent betöltő skalárpotenciált, amiből kijött egy görbe, benne egy kis "kiszögeléssel". Ennek a kiszögelésnek a relativisztikus hatását egy részecske-kölcsönhatással modellezték, és bevezettek egy "részecskét", amit Higgs-bosonnak neveztek el, mert így jól leírható, modellezhető a jelenség.


A matematikának az ellentmondás-mentessége az igazán csodálatos. Amikor van egy fizikai rendszered és variációs vagy akármilyen módszerrel meghatározod az őt leíró diffegyenlet-rendszert, akkor annak tudnia kell a matematikát. Ha kijön hogy 0=2, akkor nem a matematika rossz, hanem a fizikát írtad le rosszul.

Kvantumelméletben amikor renormálunk, akkor végteleneket adunk össze és végzünk velük múveleteket, a végén pedig egy kis varázslással véges számot kapunk eredményül, ami a kísérleteknek is megfelelő.


A bolygómozgást is le lehet írni sokféleképp, az egyik legbonyolultabb amikor egy 4 dimenziós sokaságon értelmezett oszcillációból indulunk ki.


A lényege a mondandómnak az, hogy mint pl. a Magyar nyelvben is, mindent meg lehet fogalmazni sokféleképp, és ugyanez igaz a matematikára is a sok szakága miatt.

És a világon mindent meg lehet fogalmazni a matematika segítségével, az emberi kapcsolatoktól (egyik volt tanárom ezzel foglalkozik) a spin-szuszceptibilitásig mindent.

2015. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"A nulla az nem egy fogalom, ez egy nagyon téves megközelítés és nem is kellett felfedezni."


Vajon akkor miért használják a matematikusok (tudod azok a népek, akik értenek is a számokhoz) azt a szót, hogy "számfogalom"?


A nullát igenis fel kellett fedezni, hasonlóan ahogy a természetes számokat, vagy az integrálást is. Az indiaiak előtt ugyanis senki nem ismerte.

Nulla nélkül ma szinte nem létezhetne a bináris számrendszer, számítógépek, fizikai modellek, a matematikusok és fizikusok (többek között te is) munka nélkül maradnának.

2015. nov. 7. 18:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a mezőgazdaság. Mert mikor már nem kellett egész nap a betevő után rohangálni, szépen meglódult az emberiség fejlődése.
2015. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A tűz felfedezése, értem itt: a felismerést, hogy felhasználható, és a mesterséges tűzgyújtást.

Az érvem:elindította az emberiséget a környezete befolyásolásának útján, lást Ausztrália arculatának megváltozása. Valamint az elkészített ételek megrágásához kisebb állkapocs és hozzá tartozó izomzat kellett, aminek a helyére növekedhetett az agy koponyarésze.

2015. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tislerics Máté ***** válasza:

#5! NEM! amire Te gondolsz, az évmilliók evolúciójának eredménye... Én nem erre gondoltam. Nem bírtad ki, hogy ne kössél bele valahogy a válaszomba mi? :D


Az állatok képesek kereket készíteni, a környezetük felhasználásával, de elektromosságot nem.


Amúgy gondoljuk csak bele, a tűz felfedezése, szinte nyilvánvaló volt. Láttak lávát, erdőtüzet, tudták, hogy van, már csak rá kellett jönniük mik az alapfeltételeik.


A mezőgazdaság kialakulása is nagyon egyértelmű volt, gyakorlatilag ott volt minden a szemük előtt. Csak észre kellett venni.


Az elektromosságot mindaddig varázslatnak hitték, amíg rá nem jöttek a működésére és az alkalmazására. Ez később ahhoz vezetett, hogy jelenleg a Föld az egyetlen bolygó a Naprendszerben aminek önálló fénye van. És ez az ott élő egyik faj felfedezésének köszönhető. Ezt űberelje valamelyik felfedezés, ha tudja. :D

2015. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!