Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy az idő csak a...

Lehetséges hogy az idő csak a sebesség/mozgás illúziója, és nem fordítva?

Figyelt kérdés

Úgy értem, a hő is mozgás, az elektromosság is mozgás, nem-e lehet, hogy az idő is csak a végtelenbe nyúló egymást követő reakciók "terméke"? A mozgás ugye az ősrobbanáskor kezdődött el, és azóta is annak a robbanásnak a következményei követik egymást. Nem tudom jobban átadni, a lényeg, hogy a dolgok történése "időbe" telik, de nem a szokásos értelemben, hanem a történések maguk generálják az időt. Mintha lenne egy növény ami vízben él, de magának állítaná elő azt a körülötte lévő anyagokból, és talán a növény maga is víz összetételű. Ezt gondolom én is, és talán megmagyarázná a fénysebesség közelében torzuló idődilatációt is, bár még nem tudom hogyan.


Remélem lesz valaki aki megérti az agymenésem. :D



#mozgás #idő #téridó
2015. nov. 8. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyha hirtelen nem mozdulna meg semmi, minden fajta mozgás leállna, attól még lenne idő, hiszen a mozdulatlanságnak is van ideje. Vagy ha egy szobában nem mozdul semmi, akkor nem telik benne az idő?
2015. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha tényleg minden megállna a mozgásban, akkor bizony az idő is megállni látszana, sőt, meg is állna, hiszen semmilyen folyamat nem megy végbe addig míg mozgás sincs.


Viszont ezzel a példával tökéletesen sikerült leírni amire gondolok. :D

2015. nov. 8. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Tévedés. A kérdezőnek van igaza, mert a szobában mindig lesz mozgás. A hőmérséklete miatt rezegnek az atomok, és a benne ülő ember is öregedik, mert a testében is van minimális történés.
2015. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"a testében is van minimális történés" - ha 10^20 kémiai reakció másodpercenként neked minimális...
2015. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még az atomok is a mozgást használják ki hogy létezhessenek, a világunkban mindent a 3 dimenzió kihasználása éltet. Amikor ez a mozgás teljesen megáll, akkor az idő is megáll. Szerintem csak az egymást követő végtelenbe nyúló folyamatok illúziója az idő. Érti itt valaki a gondolatmenetem? :D
2015. nov. 9. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, az idő az ember fogalomalkotása abból a célból, hogy a folyamatokról értelmesen beszélhessen, erről alkotott gondolatait egy másik embernek információvesztés-mentesen átadhassa. A mozgás úgyszintén az ember fogalomalkotása ugyanebből a célból. A mozgás természetes állapot, ez teszi lehetővé a kölcsönhatást, az észlelést (az embernél), sőt, a létet is. Arról nem elmélkednék, hogy mi mikor kezdődött. Azt feltételezi, hogy tudom, pedig nem. Szerintem más se, csak úgy tesz, mintha.

Nem kell túlbonyolítani. Az ember észlel, tapasztal ezt azt. Hogy eligazodhasson e világban, a dolgokat kénytelen bizonyos rendszerbe rakni, modellezni. Ehhez fogalmakat alkot, amelyek segítségével értelmez, gondolkodik, modellt készít, és ismereteit átadja, kicseréli más emberekkel.

2015. nov. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!