Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Zsírréteg eltávolítása a bőrről?

Zsírréteg eltávolítása a bőrről?

Figyelt kérdés

Zuhanyzásnál nem használok tusfürdőt, hanem csak sima meleg vizet. Ennek az a hátránya, hogy a víz nem oldja a zsírokat/olajokat stb.


Az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán kell-e az a bőrnek, hogy eltávolítsuk azt a zsírréteget?

A bőrnek ugye zsírosnak kell lennie egy bizonyos természetes szinten, akkor miért lenne az jó nekünk, ha ezt a zsírréteget eltávolítanánk, aztán pedig krémekkel próbálnánk helyreállítani?


(Most nem a külsőleg felvitt zsírokra gondolok, hanem a bőr által termeltre. Alapjáraton az embernek zsíros/olajos kb. csak a keze és az arca lesz (ezért ott érdemes tisztálkodószert alkalmazni, hogy eltávolítsuk a zsírt), és a mellkasa ha egészséges az ember, akkor csak épp annyira, amennyire a bőrnek kell.)


Röviden még egyszer: Egy egészséges embernek érdemes-e használnia tusfürdőt fürdésnél, vagy elég csak a meleg víz?


2015. nov. 11. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ácsi ácsi ácsi...


Legalább szappant használj! Nem csak az a kérdés amit te zsírnak nevezel, hanem minden szennyeződés ami nem oldódik vízben (vízsugár persze mechanikusan elég sok mindent "elsodor") + a lúgos pH sok mikroorganizmust is elpusztít!


Ha ettől félsz, csináld azt, hogy használsz szappant, de odafigyelsz hogy alaposan lemosd a testedről, és akkor addig a 2 percig amíg rajtad van, nem lesz örobléma...

2015. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem félek, csak egyszerűen lusta vagyok. (meg annyira nem is tetszik az, hogy sikamlós a bőröm utána. Bármeddig mosom, olyan érzése van, mintha még mindig rajtam lenne.)
2015. nov. 11. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ezek csak a fejedben élő dolgok... A barátaid/családod/buszon veled utazók nevében könyörgöm, hogy vegyél egy szappant!
2015. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elég szókimondó környezetben élek, és még nem igazán panaszkodtak.
2015. nov. 11. 12:02
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

" (meg annyira nem is tetszik az, hogy sikamlós a bőröm utána. Bármeddig mosom, olyan érzése van, mintha még mindig rajtam lenne."


Nekem ugyanez a bajom a tusfürdőkkel, mintha dévérkeszeg fogdosása után masszíroznám magam. Én sima szappant használok (Baba, Palmolive, stb.), azt hamar le lehet mosni, és nem adja ezt a taknyos érzést.

2015. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szappan nem-használata alapvetően nem olyan nagy baj. Sokan vitatják, hogy jó-e egyáltalán a bőrnek a szappanozás.

[link]


Valójában kevés olyan szennyeződést gyűjtünk be, ami indokolná a szappan mindennapos használatát. Az egyik ilyen az a vajsavas izzadság, az az igazán kemény hónaljszag, na az nem jön le vízzel. A hónaljat és az intim tájat mindig szappanozom emiatt, de pl a nem büdös izzadtságot (aminek pl még nem volt ideje megerjedni) sokszor csak lecsapatom vízzel én is.


A baktériumoktól se kell félni, persze ma illik rettegni minden pici bigyótól, lehetőleg Domestossal sterilre sikálni az egész környezetünket és antibakteriális szappannal kezet mosni, stb, de azt is lehet tudni, hogy ez alapjában ártalmas.

[link]


Szóval a bőrünkre került bacik, hacsak nem mondjuk egy adag tehénszarral terítettek be minket, alapvetően nem ártanak sokat, a saját bacijaink kordában tartják őket. Minden jel szerint a túltisztítás ugyanúgy rossz, mint a nem megfelelő higiénia.

2015. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, az utolsó hozzászólás szerint szoktam tisztálkodni.


Szóval nem arra céloztam, hogy sohasem használok tisztálkodószereket, de nem kenem be minden egyes alkalommal az egész testemet tusfürdővel mint sokan, (csak akkor ha leizzadtam, dolgoztam stb), hanem csak az izzadós testtájékokat.

2015. nov. 11. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!