Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az exponenciális függvény...

Az exponenciális függvény alapja miért nem lehet 0-nál kisebb?

Figyelt kérdés

2015. nov. 23. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert negatív számnak nem értelmezzük a tört kitevőjű hatványait.
2015. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"...Legtöbbször azonban a negatív számok hatványait a valós számok körében csak egész kitevő esetén értelmezik, törtkitevő esetén pedig a komplex számok többértékű hatványfogalmát használják"

[link]

2015. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, de nem középiskolában, mint ahogy a kérdező gondolta.
2015. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Illetve negatív szám törtkitevőjű hatványa esetén, amelynek komplex számok körében ugye több eredménye van, már nem függvényről, legfeljebb csak relációról beszélünk.
2015. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Az túlzás, hogy nem lehet kisebb... Miért ne lehetne?! Nyílván nektek a lebutított verziót tanították. Azért mondták ezt a megkötést, hogy mindenki, még az osztályban lévő legbutább diák is megértse.

A valóságban a komplex fv-ek körében kell gondolkodni... Amit tanultok ti, az egy leegyszerűsített változat, hogy ne kelljen gondolkodni.

2015. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
@5: Mivel a komplex számok ismerete nem követelmény a középiskolákban, ezért csak valós függvényeket lehet értelmezni is.
2015. nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3%

@6, Tom Benko, és én honnan tudjam, hogy nem ismeritek a komplex függvényeket?


Besz(a)rok komolyan mondom... Én vagyok lepontozva azért, mert az idióta válaszolókba csak az R->R függvényeket verték bele?!


Egy nagy átverés ez az egész! C->C függvényekről kell beszélni, azaz komplex->komplex.


Miért kell engem lepontozni, mert az idióták nem tudják mi az a C->C?!


Felháborító! Ennyi buta választ, és buta hozzászólást még nem láttam...

2015. nov. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem idióták, hanem nem tanulták, mivel középiskolában nem tananyag a komplex számok.
2015. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 7-es!


Ezen az oldalon rengetegen vannak, akik nem veszik a lapot, és nem érzékelik, hogy ez nem az a hely, ahol akadémiai szinten kell megválaszolni a kérdéseket, belemenve a legrészletesebb értekezésekbe és legspeciálisabb esetekbe is. Aki ide jön metematikával vagy természettudománnyal kapcsolatos kérdéseket feltenni, az 99%-ban nem kíváncsi olyan részletkérdésekre, amelyekre adott válaszokat fel sem fogja, mivel nem rendelkezik a hozzá szükséges ismeretekkel.


Nemcsak válaszolni kell tudni, hanem a kérdéseket jól értelmezni is és annak megfelelően válaszolni. Aki pl. a kvantummechanika alapjairól kérdez, azt nem kell lefárasztani az operátorok unitér ábrázolásainak csoportelméleti részleteivel, mert tök fölösleges. Ez a jelenlegi kérdés is elég egyszerű és ordít róla, hogy maximum középiskolai szinten várják rá a választ. Sajnálatos, ha neked ez nem tűnik fel.

2015. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9!


Itt semmi féle akadémiai szintről, és legújabb értekezésekről, stb. szó nincs. A komplex számok már több száz éve jól ismertek, az elméleti háttér is viszonylag jól kidolgozott, nem értem miről beszélsz...


A kérdés az volt, hogy az alap "miért nem lehet 0-nál kisebb?"


Erre kétféle válasz adható: Az egyik, hogy azért nem, mert bizonyos megszorításokat teszünk, és ezen szűk tartományban tényleg nem lehet.


A másik féle válasz pedig az lehet, hogy belátjuk ennek az ellenkezőjét, vagyis azt, hogy a feltételezés rossz.


Jómagam mindkét választ megadtam. Ebből fakadóan a válaszok között egyedül az én válaszom a teljesen kielégítő és helyes.


Namármost, hogy itt idióták pontoznak, arról nem tehetek. A valóságban is ez van: Többség dönt. Márpedig ki a többség? Nílvánvalóan az idióták. Lásd ploitika, média... No comment.

2015. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!