Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi a lehető leghosszabb...

Mennyi a lehető leghosszabb távolság két pont között a Földön?

Figyelt kérdés
Ugye mivel a Föld gömbölyű ezért kèt pont között van egy rövidebb meg egy hosszabb távolság pl. Sydney és London távolságát mérhetjük úgy hogy elmegyünk Afrika fölött aztán az Indiai óceán és Ausztrália vagy úgy hogy Atlanti óceán, Amerika, Csendes óceán és Ausztrália, ugye az utóbbi a hosszabb. Tehát elöször arra gondoltam hogy a leghosszabb az az Egyenlítő hosszánál picit több de akkor a másik oldalon van egy rövidebb táv is. Lehet az hogy lerakok egy pontot az Egyenlítőn végigmegyek és lerakok egy másik pontot közvztlenül mellé, és akkor a leghosszabb tàv az Egyenlítő hossza? Vagy van más megoldás?
2015. nov. 25. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. :) Elsőre könnyűnek tűnik, de nem az.

Nem a két sarkpont közti, mert a Föld enyhén nyomott. Az Egyenlítő egy tetszőleges, és a "gömbszelet" átmérője másik végén lévő pont közötti távolságot mondanám. De nem határoztad meg, hogy "légvonalban" vagy a felület mentén szeretnéd mérni (szerintem mindkettő esetén ez a leghosszabb út, ami létezhet).

2015. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Légvonalra gondoltam ja és a kifejtésnél amikor azt írtam hogy az Egyenlítő hosszánál picit több akkor arra gondoltam hogy a felènél picit több.
2015. nov. 25. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a Földet gömbnek tekintjük, akkor a leghosszabb táv a főkörök hossza, tehát amik összekötik az északi pólust a délivel. Ha ennél hosszabbat rajzolunk, akkor a másik irányban már lesz egy rövidebb út, ahogy írtad.
2015. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
...Vagy írhattam volna az egyenlítő felét is.
2015. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyenlítő hosszának a fele, két átellenes pont között, és persze nem egyenesben, hanem a földfelszínen.

Ennél hosszabb távolság nem létezik itt.

Kicsit nehezen érthető a kérdésed, talán jobb lenne így:

"A leghosszabb, LÉTEZŐ távolság, a földfelszínen számolva..."

2015. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!