Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy tűzálló folyadékot keresek...

Egy tűzálló folyadékot keresek amivel bekenhetem a bőröm. Vagy átitathatok vele ruhát. (? )

Figyelt kérdés
Hol tudnám esetleg beszerezni. Ja szerintem nem akarjátok tudni. Legyen elég annyi , hogy én próbáltam lebeszélni.

#tűzálló #bróm #folyadêk
2015. dec. 3. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk víz? Eléggé tűzálló, annyira, hogy konkrétan tűz oltására szokták használni. Beszerezni a csapból lehet, ahol erre nincs lehetőség, ott meg a kútból. Ennél jobbat nehezen fogsz találni.


Bármit is akar az illető, jobb, ha nem folyadékokkal kísérletezik. Azoknak ugyanis van egy olyan, jelen szempontból igen hátrányos tulajdonságuk, hogy folynak. Konkrétan lefolynak a bőrödről, így nem igazán alkalmasak a tűzállóvá tételre. Ráadásul általában relatíve jól vezetik a hőt, tehát hiába tűzállóak, attól még simán megfősz egy vizes ruhában, ha erős hőhatás ér.

2015. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont az utolsó mondatod miatt gondoltam , hogy a víz nem lesz jó. Ezért gondoltam átitatni valami ruhadarabot.
2015. dec. 3. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont az utolsó mondat miatt nem alkalmasak a folyadékok ilyen célra :)
2015. dec. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel a víznek a legnagyobb a fajhője a folyadékok között, ezért talán az a legalkalmasabb.


Persze bármilyen ruhát is veszel fel, előbb utóbb megsülsz/fősz benne, ha kellően sokáig vagy elég melegben.

2015. dec. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aha. Köszi. Annyit elárulok. Hogy nem akar tűzbe állni pusztán lángoló objektumokat keringetni. És mivel közeli barátom nem szeretném , hogy megégjen
2015. dec. 4. 08:51
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
Egyszer valahol olvastam, hogy a filmekben a tűzzel való trükközésnél a szereplőknek, kaszkadőröknek van valami kenőcse, amivel a fedetlen testfelületeket bekenik és véd az égésektől. Ez valami gyorsan párolgó, hűtő hatású cucc, ami a színészekre esetleg felcsapó lángok hőhatásától véd.
2015. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nomex?
2015. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiába kennéd be tűzálló cuccal a bőröd, a hőtől ronggyá égne. Nem a tűz éget hanem a hő.
2015. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egy ezüst kolloid alapú bevonattal lehetne védekezni a nagy tüzeknél igencsak jelentős hősugárzástól.Még lehetne alá tenni egy jó hővezető anyagból egy réteget, ami a lokális hőmérséklet növekedést csökkentené úgy hogy az energiát elvezetné nagyobb területre. Pl pirolitikus grafit réteget.

Vagy olyan anyagot ami meg tud olvadni viszonylag alacsony hőmérsékleten és az olvadáshő (energia) viszonylag nagy, ezzel energiát vonna el a közeli területekről.

2015. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!