Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha belepisiltem a Balatonba,...

Ha belepisiltem a Balatonba, akkor a Sió majd a Duna közvetítésével ti az én pisim homeopátiás készítményét isszátok?

Figyelt kérdés
A homeopátiának az az elmélete, hogy ha vízben oldasz anyagot, az "rezgéseket" kelt, tehát a víz emlékezik. Tehát ha úgy felhígítod az oldatot (az egész Duna), hogy az abból vett mintából (amit a csapból kiengedsz a poharadba) nincs is az eredeti anyagból, a víz attól még emlékszik rá.
2015. dec. 4. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amiből ivóvíz lesz, sazt megtisztítják. De amúgy igen, felfogható homeopátiás készítménynek.
2015. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Én előbb pisiltem bele szóval te iszod az enyémet.

Sőt, én bele is sz.rtam. De tényleg.

Vizibicikliztünk és nagyon rámjött, nem értünk volna ki a partra.

2015. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy megtisztítják, de a homeopátia szerint nem muszáj a molekula megléte, a víz ugyanis rezeg!
2015. dec. 4. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Ilyen higításban még a homeopátiás elv szerint se működik a dolog.
2015. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


A leghígabb homeopátiás oldatot 30-szor hígítják a tízszeresére. Tehát az eredeti oldatotban lévő anyagmennyiség 10^30-szoros térfogaton oszlana el, ha a hígítás után mindig megtartanák mindig az oldatot teljes egészét.

2015. dec. 4. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt a szöveget pont ma olvastam egy origós cikk kommentjei között :)
2015. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre visszatérve: én nem, mert Pesten lakom, viszont a büdös románok azt fogják inni. :D
2015. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én voltam a kommentelő.
2015. dec. 4. 23:53
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:

Mondjuk poén :D Azért az nem csak keveréssel készül.


"Ekkor születik a folyamat lelke: a potenciálás, dinamizálás, ami a következőket jelenti:


Elengedhetetlenül szükséges az eljáráshoz: indifferens (semleges) vivőanyag, hígítás, és erőteljes ütve rázás rugalmas anyaghoz. Mindezt a szaknyelv a dinamizálás folyamatának nevezi. Vegyünk egy példát: a D potenciasor készítése esetében: A kiindulási agyagból 1 részt kiveszünk, és ehhez 9 rész oldószert adunk, 10 szer ütve rázva. Ebből az oldatból kapjuk a D1 potenciát. (Vagyis, képzeljük el úgy, hogy a patikus a kezében lévő kis üvegcsét, a benne lévő említett összetevőkkel egy rugalmas anyaghoz, erőteljes mozdulatokkal a meghatározott módon és ismétléssel üti.)"

[link]

2015. dec. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:
Vagyis rezgetéssel készül.
2015. dec. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!