Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vízből lehet-e metán és...

A vízből lehet-e metán és szén-dioxid egy kis szén segítségével a magmára csöppenve?

Figyelt kérdés

A kérdés minden bizonnyal helytelenül van feltéve..

Én alapvetően mérnöknek tanulok, szóval a műveltségem nincs Kémiából túl magas szinten. Érdekelne, hogy az alábbi videóban elhangzó reakciók tényleg úgy működnek-e, ahogy ez az ember elmondja? A videót beállítottam oda, ahol a tételes rész következik:

[link]


Ha nem a válasz, érdekelne, hogy miért nem, és az is, hogy akkor mire gondolhatott a költő.



2015. márc. 13. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

a helyes képlet CH4 + O2 -> CO2 + H2O azért mert energetikailag kedvezőbb konstrukció az utóbbi


extrém magas hőmérsékleten valóban szétbomlik a víz alkotóelemeire, de előbb fog a durranógáz vízzé megint összeállni, minthogy szén-dioxiddal metánt képezzen


esetleg nikkel katalizátor jelenlétében szén-monoxid és hidrogén gázból előállítható a metil-alkohol esetleg...

2015. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az nem tűnt fel, hogy a bácsi előadónak is rossz ? Zagyvál mindent, nem tud értelmes mondatot kimondani, ez egy igazi sarlatán.
2015. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amikor előadást tartok, több szálon futnak az információk, és amikor sok mindent akarok elmondani minél tömörebben fogalmazva, nekem is simán kijönnek ilyen mondatok. Ha egészen korrekt akarok lenni, akkor a mondatvégi írásjel és az utolsó szó utolsó betűje közé nem teszünk szóközt! Valaki tudhat valamit attól, hogy nincsen fejlett készsége az előadáshoz, máskülönben a hozzászólásod is bélyegezhető csökkent értelmi képességgel, mert nem volt olyan kérdés, amit megválaszoltál.
2015. márc. 13. 17:49
 4/4 anonim ***** válasza:

A videón az előadó egy igazi, "tőrőlmetszett" sarlatán. Nem tudom sírjak, vagy röhögjek. Ezzel a sok hülyeséggel csak árt népünk őstörténetének.

Zsonglőrködik a szavakkal, latin, görög jövevényszavakat zutyul össze régi magyar szavakkal.

Nyelvtan 1 az előadónak - UV! Utóvizsga!

Szép Hazánk hegyei változatos geológiai eredetűek, van mészkő, vulkanikus, stb.

Még, hogy épített hegyek? Metán nyomás?

Földrajz 1, fizika 1. Utóvizsgát neki!

Végül ami nekem szakmába vág, a metánképződés:

C + 2H2 = CH4

Ennek a reakciónak az optimuma 450-480°C körül van. A nyomás logaritmusával enyhén emelkedik. (Gondolom az ifjú kollégának nem kell elmagyaráznom a logaritmus jelentőségét az összefüggésben.)

A metán magasabb hőmérsékleten inkább szétesni szeret elemeire. Még, hogy magma!

Az esetleg jelen lévő oxigén, vízgőz, szén dioxid s reakciót gátolja.

Kémia 1 - utóvizsga!

2015. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!