Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért marad a levegőben...

Miért marad a levegőben illetve miért miért emelkedik a levegőbe az űrhajó?

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 16:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Levegőben???

Azért emelkedik, mert nagyobb felfelé irányuló gyorsulást kap, mint amekkora a gravitációs gyorsulás lefelé...basically...

És amikor kiér az űrbe, akkor a Föld körül kör/ellipszis pályára áll, és igazából ebből adódóan folyamatosan esik a Föld felé, csak olyan gyorsan kering, hogy "eltéveszti" a Földet...basically...

(A választ a kérdésből következtethető értelmi színvonalon próbáltam megfogalmazni...)

2015. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A kérdést úgy ahogy van a tanár tette fel. Az őt nem érdekli hogy mi van ha kiér az űrbe. Nem véletlen írtam hogy a LEVEGŐBEN. A két miért pedig szimpla elírás. (csak gratulálni tudok primitívségedhez.)
2015. dec. 6. 16:36
 3/15 anonim ***** válasza:

Csakhogy az űrhajó nem marad a levegőben, hanem alátesznek pár jó nagy rakétát, aztán had menjen.

Az űrrepülőgép, amit ugye többször is használnak, na annak ugye vannak szárnyai, és az azoknál képződő felhajtóerő tartja fenn. Amíg ki nem ér az űrbe, vagy le nem száll...

2015. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mit primitívezed a nálad okosabbakat? Teljesen jó választ adott az első.


Ha nem tudsz egy paragrafusnyi szöveget értelmezni, akkor kiemeled neked a kulcsomondatot: Nagyobb a felhajtóerő, mint a gravitáció.

Ennyi.

2015. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Okosabbat? Azért mert valaki jártasabb egy témakörben az attól még nem lesz okosabb. "(A választ a kérdésből következtethető értelmi színvonalon próbáltam megfogalmazni...)"-> ebből csak azt következtettem ki hogy az első válasz adó egy világi bunkó. Ja és köszönöm a válaszokat...
2015. dec. 6. 17:43
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, a helyes válasz itt mindenképpen az, hogy LEVEGŐTŐL FÜGGETLENÜL azért marad fenn, ill. emelkedik az űrhajó, mert a hajtógázok tolóereje felfelé emeli.

Amúgy a levegő általában nagyon is zavarja az űrhajót a haladásban - csak a kormányzásnál segít.

2015. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokásom mások vitáiba beleszólni, de amikor valaki indokolatlanul el van szállva magától, azt baromira nem bírom.

Felteszel egy tök egyszerű kérdést, majd leszólod azt, aki tudja rá a választ? Ergo ő okosabb. És nem azért, mert egy adott területen járatosabb. Ehhez nem kell semminemű komolyabb szaktárgyi ismeret, hogy rájöjj. Alulról a rakéták tolják az űrhajót, méghozzá nagyobb erővel, mint a gravitáció. Erre puszta logikával, meg egy kis nagyon-nagyon elemi fizikával rá lehet jönni. Ergo ha te nem tudod rá a választ, más meg igen, akkor ő - legalábbis ezen a téren - okosabb nálad.

Ettől persze nem kellett volna cinikus megjegyzéseket tennie, és tény, hogy ő sem fog illemtanból versenyt nyerni, de te sem.

2015. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"amúgy a levegő általában nagyon is zavarja az űrhajót a haladásban" - a légköri szakasz a levegő oxigénjét használja az üzemanyag elégetésére, úgyhogy ez így nem egészen igaz. Ahogy a légkör ritkul, csökken a légellenállás, ez előny, viszont cserébe a reakció mindkét komponensét vinni kell magunkkal.
2015. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves Simon Belmon! Azt a hülye is tudja hogy alulról a rakéták tolják. Engem nem mechanikailag érdekelt hanem mint a fizikában hogyan történik ez milyen törvények érvényesülnek stb... Ergo amit leírt az első válasz adó azt már tudtam eddig is.Ergo okoskodj máshol. Szóval köszönöm a tudásban gazdag válaszod, tartsd meg szokásod.
2015. dec. 7. 13:28
 10/15 A kérdező kommentje:
hatos; nyolcas köszönöm.
2015. dec. 7. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!