Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a passzív gravitáló tömeg...

Ha a passzív gravitáló tömeg a test és a gravitációs tér kölcsönhatásának mértéke, akkor egy test passzív gravitáló tömege hogyan lehet állandó?

Figyelt kérdés
Ha csökkentem pl egy tárgy és egy égitest távolságát, akkor nagyobb lesz közöttük a vonzás, a passzív gravitáló tömeg értéke mégsem emelkedik?
2010. márc. 22. 21:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Távolság csökkenésével növekszik a gravitációs tér intenzitása (négyzetesen), ez okozza változatlan tömeg mellet a növekvő gravitációs erőt.
2010. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ez a passzív gravitáló tömeg értékének növekedését is okozza, vagy ez marad állandó?
2010. márc. 23. 01:54
 3/25 A kérdező kommentje:

De a wikis magyarázat is érdekes.


"A passzív gravitáló tömeg a test és a gravitációs tér kölcsönhatásának mértéke. Azonos gravitációs térben a kisebb passzív gravitáló tömegű testre kisebb erő hat, mint a nagyobbra."


Előbb kihangsúlyozza, hogy azonos gravitációs térben hat a kisebb passzív tömegre kisebb erő, majd a végén leírja, hogy a passzív gravitáló tömeg értéke állandó.


Igen ám, csakhogy ez a gravitációs tér és a test kölcsönhatásának mértéke. Másrészt azt tanultam, hogy a tömeg állandó különböző gravitációs mezőkben is.

Mi van akkor?

2010. márc. 23. 02:08
 4/25 anonim ***** válasza:

Mi mi van akkor?

Tömeg állandó, legalábbis ebben a kontextusban.

Állandó gravitációs térben azonos tömegre azonos gravitációs erő hat, kisebb tömegre kisebb erő, nagyobb tömegre nagyobb erő.

Ugyanara a tömegre nagyobb intenzitású térben nagyobb erő hat, kisebben kisebb.

2010. márc. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Akkor nem egy test passzív gravitáló tömege az állandó, hanem az aránya azon testek tömegéhez, amelyekre ugyanakkora gravitációs erőhatás hat?
2010. márc. 23. 09:39
 6/25 A kérdező kommentje:
Viszont a wikin így van: A fizikában a kettőt megkülönböztetjük: egy testnek nagyobb lesz a súlya, ha erősebb gravitációs térbe helyezzük, de a passzív gravitáló tömege változatlan.
2010. márc. 23. 09:39
 7/25 A kérdező kommentje:

Érthetőbben:


Akkor nem egy test passzív gravitáló tömege az állandó, hanem a nagysága (tehát az értékének aránya) azon testek tömegéhez képest, amelyekre ugyanakkora gravitációs erőhatás hat?

2010. márc. 23. 09:50
 8/25 anonim ***** válasza:

Jaj de nehéz veled waze! Wikiből is idézted párszor, én is leírtam már többször, hogy a tömeg állandó. Senkisem mondott olyat, hogy változtna, csak te kötekedsz itt folymatosan saját magaddal.


"Akkor nem egy test passzív gravitáló tömege az állandó,"

De igen, a test tömege állandó, mint már többször leírtam!

(Legalábbis ebben a kontextusban)


"hanem az aránya azon testek tömegéhez, amelyekre ugyanakkora gravitációs erőhatás hat"

Ez is állandó, azonos intenzitású gravitációs tér esetén


"Viszont a wikin így van: A fizikában a kettőt megkülönböztetjük: egy testnek nagyobb lesz a súlya, ha erősebb gravitációs térbe helyezzük, de a passzív gravitáló tömege változatlan."

Mi ezzel a gond? netán nem vagy tisztában a fogalmakkal? A súly fogalma nem azonos a tömeggel. A súly fogalma kb, a gravitációs erővel azonos.

2010. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ha a passzív gravitáló tömeg a gravitációtól függ, márpedig attól függ, akkor ha változik a gravitáció, akkor ennek is változnia kell, ha változik, akkor pedig nem lehet az értéke állandó, maximum az azokhoz képesti aránya, amelyek ugyanabban a mezőben, ugyanolyan távolságban vannak.


Tisztában vagyok a súly fogalmával, de a gravitáló tömeg értéke is a gravitáció erősságétől függ.

2010. márc. 23. 12:26
 10/25 anonim ***** válasza:

"Ha a passzív gravitáló tömeg a gravitációtól függ..."

Hibás feltételezés.

"márpedig attól függ"

Miért gondolod?


"gravitáló tömeg értéke is a gravitáció erősságétől függ."

Ezt a tévedést kell helyre tenni, és rögtön minden világos lesz.

2010. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!